Ēnu diena – iespēja iepazīstināt ar katoļu organizācijām un kalpošanu

6. aprīlī Lavijā norisināsies nu jau par tradīciju kļuvusī Ēnu diena, kuras ietvaros 1. – 12. klašu skolēniem ir iespēja četru līdz sešu stundu garumā apmeklēt kādu darba vietu un vērot interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu. Rīgas arhidiecēzes jauniešu darba koordinatore Anda Aleksandrova aicina arī katoļu organizācijas un draudzes pieteikties Ēnu dienai, lai 6. aprīlī ieinteresētos skolēnus varētu iepazīstināt ar sava darba ikdienu.

Ēnu devēji var pieteikties līdz 9. martam, meklējot informāciju un piesakoties Ēnu dienas mājaslapā. Savukārt ēnotāji uz piedāvātajām vakancēm varēs vairākās kārtās pieteikties līdz 1. aprīlim. Ēnu devēji pēc katras kārtas izvērtēs, noraidīs vai apstiprinās saņemtos ēnotāju pieteikumus.

“Uz to mēs aicinām ikvienu, arī priesterus, jo domājam, ka tas ir labs veids kā iepazīstināt ar kalpošanas un aicinājuma pastorālēm. Reizēm jaunieši nemaz nezina, cik daudz dažādu organizāciju ir katoļu Baznīcā un varbūt kāds no viņiem jau tagad sirdī jūt, ka vēlētos būt priesteris vai klostermāsa un gribētu saprast, un redzēt kā šī diena paiet šiem cilvēkiem. Ir arī žurnālisti, skolotāji, katehēti, radio personības, izdevniecību pārstāvji, ceļojumu organizētāji, tie, kas kalpo slimnīcās, patversmēs, bērnu namos. Būtu liela svētība jauniešiem dot iespēju jau tagad ielūkoties šo cilvēku ikdienā un kalpojumos. Iespējams, tieši pateicoties šim solim, arī viņi nākotnē izvēlēsies kādu no minētajām profesijām vai atsauksies aicinājumam, ja Dievs to būs ielicis viņu sirdīs,” norāda A. Aleksandrova.

Papildu informācija par Ēnu dienu un reģistrēšanās iespējām pieejama ŠEIT

KABIA

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti