Aprīlī “Vēstnesis” pievēršas karam Ukrainā

Šonedēļ ir iznācis žurnāla “Katoļu Baznīcas Vēstnesis” aprīļa numurs. Tā tēma šoreiz ir šī brīža aktualitāte Eiropā un pasaulē – “Karš Ukrainā”. Izdevuma redaktore Ingrīda Lisenkova redaktora slejā skaidro: “Mūsu žurnāls iznāk vienreiz mēnesī. Nevaram rakstīt par ikdienas notikumiem kara laukā. Mūsu uzdevums ir palūkoties uz notikumiem no garīgās dzīves perspektīvas, no ticīgu cilvēku skatupunkta.”

Viņa pauž prieku, ka, gatavojot izdevumu, “Latvijā dzīvojošais ukraiņu grieķu katoļu draudzes loceklis Volodimirs Ivanickis palīdzēja saprast, kas ir garīgas autoritātes ukraiņiem. Viena no autoritātēm ir Ukrainas grieķu katoļu Baznīcas arhibīskaps Svatjoslavs Ševčuks, arī Ļvivā kalpojošais priesteris-mūks Justins Boiko. Ievēroju, ka angļu valodā publicētajos garīdznieku tekstos dominē paldies vārdi tiem, kas palīdz ukraiņiem bēgļu gaitās un uz vietas Ukrainā. Savukārt ukraiņu valodā publicētajos tekstos ir cits vēstījums un, to izlasot, kļūst skaidrāks, no kurienes nāk šīs tautas spēks, panesot netaisnīgā kara šausmas”.

Numura tēmu ievada trīs raksti, kas ir tulkoti no ukraiņu un poļu valodas. Pirmais materiāls ir intervija, kas izskanēja Ukrainas Grieķu katoļu baznīcas tiešsaistes televīzijā “Atvērtā Baznīca”. Tajā ar priesteri Ihoru Jacivu sarunājas Ukrainas Grieķu katoļu Baznīcas vadītājs Svjatoslavs Ševčuks. Pēc tam seko Ukrainas Grieķu katoļu baznīcas priestera Justina Boiko raksts “Mums jādara viss iespējamais, lai civilizētā pasaule nepazaudētu dvēseli”. Trešajā materiālā ir apkopoti Kijevas dominikāņu klostera priekšnieka Jaroslava Kraveca OP rakstīto vēstuļu fragmenti. Vēstules ar ziņām no karā ierautās Ukrainas ik pārdienas viņš sūta saviem brāļiem un māsām uz Poliju.

Pēc tam seko divi Ilzes Heinas raksti. Vienā no tiem “Caritas Latvija” pārstāves stāsta par to, kā šobrīd varam palīdzēt Ukrainas karā cietušajiem un bēgļiem, otrā apkopotas dažas liecības par cilvēkiem, kas dažādos jau ir atvēruši savas sirdis un snieguši dažāda veida palīdzību cilvēkiem no Ukrainas. Numura tēmu noslēdz māsas Emanuēlas SJE raksts “Kad nāve un dzīvība sastopas dīvainā cīņā”.

Kā parasti žurnālā lasītāji atradīs rakstus arī citās ierastajās rubrikās, piemēram rubrikā “Oremus” Arnis Ludboržs pievēršas grieķu katoļiem un pareizticīgajiem mīļai lūgšanai – akatistam Dievmātei. Dace Stirāne rubrikā “Mana draudze” dalās iespaidos par Rozentovā redzēto un dzirdēto, rubrikā “Kopīgās Saknes” Valērijs Kudrjavcevs raksta par gavēni un jūdu Lieldienām, vismazākajiem lasītājiem būs kārtējā svētdienas skolas nodarbība ar Daigu Kaži.

Iegādājieties žurnālu savas draudzes grāmatu galdā vai abonējiet to un lasiet arī citus izdevumā iekļautos materiālus!

KABIA

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti