Nācaretē atklās Aglonas Dievmātes mozaīku

Laikā no 25. novembra līdz 2. decembrim norisināsies īpašs svētceļojums uz Svēto Zemi. To piedāvā projekta „Aglonas Dievmāte Nāceretē“ autori, norādot, ka svētceļojuma laikā Nācaretes Marijas Pasuldināšanas bazilikas āra galerijā plānots atklāt Aglonas Dievmātes mozaīku.

Projekta idejas autors Jeruzalemes Svētā Kapa bruņinieku ordeņa Latvijas nodaļas vadītājs Jānis Smelters cer, ka šoreiz pasākums norisināsies, kā ieplānots. Viņš atgādina, ka patiesībā mozaīkas atklāšanai bija jānotiek jau 2020. gada 15. maijā. Bija ieplānots plašs pasākums ar bīskapu un dažādu amatpersonu piedalīšanos, taču toreiz sākās vīrusa Covid-19 izraisītā pandēmija, kuras dēļ pasākums diemžēl bija jāatceļ. Cerības atklāt mozaīku bija arī pērna gada oktobrī un novembrī, toreiz gan ieplānoti bija mazāka mēroga pasākumi, taču arī toreiz šiem plāniem rupju svītru pārvilka vīruss.

Šī gada 8. martā bija nozīmēts kārtējais datums mozaīkas atklāšanai. Tam bija jānotiek Valsts prezidenta Egila Levita oficiālās vizītes Svētajā Zemē laikā, taču bija sācies karš Ukrainā, un tā joprojām mozaīka netika atklāta.

Mozaīka, kura tapa mozaīku darbnīcā Jērikā, pagaidām atrodas Nācaretes Starptautiskā Marijas centra kapelā, kas atrodas netālu no Pasludināšanas bazilikas. Taču J. Smelters cer, ka šī gada nogalē mozaīka tiks beidzot uzstādīta tai paredzētajā vietā bazilikas āra galerijā, kurā jau atrodas Dievmātes atainojumu no vairāku pasaules valstu svētnīcām, lai priecētu svētceļniekus no Latvijas.

Atgādinām, ka mozaīka tika izgatavota par ziedojumiem. Tie tika vākti gan Aglonā, gan Ziemassvētku labdarības tirdziņā Klostera ielā, Rīgā, gan arī cilvēki ziedoja līdzekļus individuāli. „Daži lielāki atsevišķi ziedojumi nosedza aptuveni trīs ceturtdaļas no kopējās summas,“ atminas J. Smelters.

Svētceļojums norisināsies septiņas dienas. Tā dalībniekiem būs iespēja izbaudīt Izraēlas un Palestīnas kultūru,dabu, garšas, iepazīt vietas, kurās ir bijis Jēzus, kā arī piedalīties mozaīkas atklāšanā. Mozaīka ir “ Latvijas dāvinājumu Pasludināšanas bazilikai Nācaretē. Līdzās citu tautu dāvinājumiem tā kļūs par mūsu Latvijas vizītkarti šajā svētvietā”, uzsver J. Smelters.

Ceļojuma izmaksas ir 1200 eiro (ietilpst: lidojums ar tiešo reisu, dzīvošana divvietīgos numuros, ēdināšana 3 reizes dienā). Papildus izmaksas sastāda ceļojuma apdrošināšana, kas ir obligāta visiem grupas dalībniekiem, dzeramnaudas gidiem, šoferiem, viesnīcās (aptuveni 60 eiro). Svētceļojumu organizē Jeruzalemes Svētā kapa bruņinieku ordenis, un grupu pavadīs priesteri. Ja rodas papildu jautājumi un ir vēlēšanās pieteikties, jāsazinās ar J. Smelteru (+371 29452989; janis.smelters@apollo.lv).

KABIA; Foto: projekta “Aglonas Dievmāte Nācaretē” autori

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti