Īpašs gads Svētā Jēkaba ceļa gājējiem

2020. gada 31. decembrī svinīgi tika atvērtas Spānijas Santjago de Kompostelas katedrāles Svētās durvis, jo šis gads Svētā Jēkaba ceļa gājējiem ir īpašs. Ik reizi, kad 25. jūlijs, svētā Jēkaba diena, ir svētdienā, kā tas būs šogad, Santjago tiek izsludināts Svētā Jēkaba jubilejas gads. Jubilejas gadā visi svētceļnieki katedrālē ienāk par Svētajām durvīm. 

Šoreiz gads būs īpašs, jo patiesībā tas turpināsies arī 2022. gadā. Lai iepazīstinātu ar gadu un tā laikā plānotajām aktivitātēm, ir izveidota īpaša vietne. Ņemot vērā ierobežojumus, kas izsludināti daudzās Eiropas valstīs, 2021. gada laikā ir ieplānotas daudzas tiešsaistes iespējas un aktivitātes, piemēram, izstādes, vēsturisku materiālu apraksti. Svētceļniekiem, kas vēlas doties ceļā, ir izstrādātas rekomendācijas. 

Kā zināms, arī Latvijā tiek veidots Svētā Jēkaba ceļš. Jau tagad no Rīgas līdz Žagarei ir iespēja doties par marķētu ceļu. Turpinās darbi pie ceļa veidošanas Vidzemē. Patlaban tie norit lēnāk, nekā paredzēts, jo vīrusa izplatība un noteiktie ierobežojumi ir ieviesuši korekcijas ceļa izstrādē. Tomēr esot prieks par katru mazo soli uz priekšu un to, ka marķēto ceļa daļu Zemgalē gājēji esot jau iecienījuši, stāsta Latvijas Svētā Jēkaba ceļa asociācijas pārstāve Sandra Rone. 

Viņa arī norāda, ka turpmāk svētceļnieka pases varēs saņemt ne tikai Rīgas Svētā Jēkaba katedrālē, bet arī Valkā, Valmierā un Cēsīs. Tāpat patlaban top zīmogi ar brīvprātīgo mākslinieku atbalstu nu jau visām apzinātajām – vairāk nekā 20 – Vidzemes naktsmājām. S. Rone gan atzīst, ka esot žēl iztrūkstošo stāstu vakaru, jo komunikācija ar cilvēkiem klātienē esot neatsverama, jo citastarp iedrošina vietējos cilvēkus atvērt sirdis un māju durvis, kļūstot par naktmāju piedāvātājiem svētceļniekiem. 

Laikā, kad gari ceļojumi un svētceļojumi zu nenoteiktu laiku atlikti, asociācija aicina iepazīt Jēkaba ceļu un Latvijas dabu Zemgalē, dodoties pa marķēto ceļa posmu, papildu informāciju meklējot mājaslapā

KABIA; Foto: Camino Latvia

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti