19. novembrī Norvēģijas galvaspilsētā Oslo norisinājās Jeruzalemes Svētā kapa bruņinieku ordeņa investitūra – jaunu dalībnieku uzņemšana par ordeņa bruņiniekiem un dāmām. Šajā reizē ordeņa Novēģijas nodaļai pievienojās divi jauni ordeņa dalībnieki – Spānijas vēstnieks Norvēģijā Hosē Ramons Garsija Hernandezs (Jose Ramón García Hernández) un Ane Uglande Albeka (Ane Ugland Albæk) dr.psychol., ziņo Jeruzalemes Svētā kapa bruņinieku ordeņa Latvijas nodaļas vadītājs Jānis Smelters, kurš šajā notikumā piedalījās.
“Uzņemšana ordenī un iecelšana par bruņinieku vai dāmu nav apbalvojums. Tā ir visas Baznīcas un pāvesta avansā dota uzticēšanās, lai mēs savu atbalstu un stiprinājumu varētu dot ar vēl lielāku spēku. Tāpēc ir liels prieks un lepnums par jaunajiem ordeņa dalībniekiem, kas ir izvēlējušies pievienoties ordenim un savu kalpošanu Baznīcā realizēt caur ordeņa misijas piepildīšanu,” šī notikuma nozīmību skaidro J. Smelters.
Pasākuma ietvaros norisinājās arī ordeņa Ziemeļvalstu grupas nodaļu vadītāju sanāksme. Arī Latvijas nodaļa ietilpst Ziemeļvalstu grupā.
“Iniciatīva par tuvāku sadarbošanos reģiona ordeņa nodaļu starpā dzima pagājušajā gadā. Jau šogad tā ir realizējusies, piedaloties kopīgās investitūras reizēs Helsinkos, Stokholmā un nu arī Oslo. Mūsu nodaļas ir nelielas, no 10 ordeņa dalībniekiem Latvijā līdz 25 ordeņa dalībniekiem Somijā,” skaidro J. Smelters. Tikšanās laikā J. Smelters apsprieda ordenim aktuālos jautājumus, kas saistās ar jaunu dalībnieku piesaisti, svētceļojumu organizēšanu uz Svēto Zemi un palīdzību tur mītošajiem kristiešiem. J. Smelters uzskata, ka kopīgs darbs un apvienošanās stiprina, ļauj atpazīt veiksmīgas stratēģijas, kā arī atvieglo uzdevumu veikšanu.
“Jeruzalemes Svētā kapa bruņinieku ordeņa uzmanības centrā ir Svētā zeme un tajā dzīvojošie kristieši. Viduslaikos ordeņa bruņinieki ar zobenu aizsargāja kristiešus un svētceļniekus Svētajā zemē, kas devās pie Kunga kapa. Mūsdienās tā ir lielākoties finansiāla palīdzība, lai uzturētu kristiešu skolas, maksātu algas skolotājiem, dotu stiprinājumu un izrādītu solidaritāti ar Svētajā zemē mītošajiem kristiešiem. Šeit viņi ir mazākumā. Taču tieši viņi ir dzīvie akmeņi, kuri veido un uztur dzīvu kristīgās ticības praksi Svētās zemes teritorijā, kas ir visas katoliskās Baznīcas šūpulis. Tāpēc stiprinājums ir tik nepieciešams un aktuāls,” ordeņa būtību un darbību skaidro J. Smelters.
KABIA; Foto no J. Smeltera personīgā arhīva