Arhibīskaps Ziemassvētkos: Novēlu Tev to mieru, kas nāk no augšienes!

Dārgais katolis.lv lasītāj!

Sirsnīgi sveicu Tevi Kristus dzimšanas svētkos! Novēlu Tev to mieru, kas nāk no augšienes!

Kristus ir teicis: “Mieru es jums atstāju. Savu mieru es jums dodu; ne tā, kā pasaule dod, es jums dodu, lai jūsu sirdis neuztraucas un nebīstas.” (Jņ 14,27)

Lai šis miers varētu ienākt mūsos, ir nepieciešams veikt dažus priekšdarbus. Šim mieram ir trīs galvenās dimensijas. Pirmkārt, tas ir miers ar sevi. Tas nozīmē pieņemt sevi tādu, kāds es esmu, ar visiem trūkumiem, vājībām un ierobežojumiem. Tas nozīmē atzīt patiesību par sevi un pieņemt to, tikai pēc tam var sākties īsts darbs pie situācijas maiņas. Vienlaicīgi tas nozīmē pieņemt arī visu to labo, ko Dievs manī ir ielicis – talantus, spējas un nākotnes sapņus.

Otrkārt, tas ir miers ar līdzcilvēkiem. Te izšķiroša ir piedošana. Ja kāds man ir nodarījis pāri un lūdz piedošanu, ir svarīgi viņam atbildēt ar piedošanas vārdiem. Ja viņš šo piedošanu nelūdz, tad ir ļoti svarīgi viņam piedot savā sirdī. Tas nozīmē viņa atlaišanu brīvībā no savām negatīvajām domām. Atdodot un uzticot Dievam šo problēmu, mēs paši tiekam iekšēji atbrīvoti no šiem apburtajiem nepiedošanas apļiem.

Un visbeidzot, tas ir miers ar Dievu. Ir svarīgi lūgt Viņam piedošanu par mūsu grēkiem, tos nožēlojot, izsūdzot un apņemoties pie tiem neatgriezties, kā arī cenšoties izlabot to ļaunumu, ko esam nodarījuši.

Lai Miera Ķēniņš – pasaulē ienākušais Dievišķais Vārds, Jēzus Kristus, Viņa piedzimšanas svētkos apveltī Tevi ar savu mieru!

+Zbigņevs Stankevičs, Rīgas arhibīskaps metropolīts

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti