Biedrība “Labā Gana katehēze” aicina atbalstīt grāmatas par bērna reliģisko potenciālu izdošanu

Ziedošanas platformā ziedot.katolis.lv ir ievietots biedrības “Labā Gana katehēze” projekts, kura mērķis ir sagatavot un izdot latviešu valodā Sofijas Kavaleti grāmatu “Bērna reliģiskais potenciāls”. “Labā Gana katehētiem šī grāmata ir ļoti nozīmīga un ir kā pamatliteratūra gan apmācībās, gan tālākajā darbā ar bērniem,” norāda biedrības pārstāve Daina Rāviņa un paskaidro, ka tās izdošanai un tulkošanai kopumā nepieciešami 5000 eiro. Grāmatas mērķauditorija ir gan Labā Gana katehēzes katehēti, gan arī citi interesenti, īpaši mazu bērnu vecāki.

S. Kavaleti bija tā, kas sadarbībā ar Montesori pedagoģi Džannu Gobi, izveidoja Labā Gana katehēzes metodi, izmantojot Marijas Montesori pieredzi. Grāmatā “Bērna reliģiskais potenciāls” S. Kavaleti ir apkopojusi savas atziņas un novērojumus. Autore grāmatas sākumā ar daudziem piemēriem no dzīves pamato, cik ļoti mazam bērnam ir nepieciešamas attiecības ar Dievu, secinot, ka: “Bērns nevēršas pie Dieva, lai ar to meklētu kaut kādu kompensāciju, bet gan dziļas nepieciešamības, kas ierakstīta bērna dabā, vadīts.”

Biedrība “Labā Gana katehēze” ir saņēmusi grāmatas autortiesību turētājas, itāļu izdevniecības “Citta Nuova Editrice” atļauju grāmatas tulkošanai un izdošanai latviešu valodā. Plānots, ka grāmatu no itāļu valodas tulkos priesteris Juris Zarāns. Biedrība cer, ka grāmatas tulkošana norisināsies līdz 2023. gada martam. “Tā kā jau 2023.gada vasarā Latvijā atkal notiks Labā Gana katehētu 1. un 3.apmācību līmeņa kursi – rekolekcijas, biedrībai ir mērķis šo grāmatu izdot līdz 2023.gada maijam,” saka D. Rāviņa.

Labā Gana katehēze ir katehēzes metode, ko izmanto, lai par Dievu runātu ar maziem bērniem. Tā ir pārstāvēta visos pasaules kontinentos, un kopumā tā darbojas jau aptuveni 68 gadus, bet Latvijā kopš – 2012.gada. Pašlaik Latvijā ir 12 draudzes, kurās notiek Labā Gana katehēze, un ir vēl vairākas, kurās katehēti ir metodi apguvuši un izmanto tās materiālus svētdienas skolās.

Palīdzi realizēt šo skaisto projektu un sniedz savu ieguldījumu bērnu reliģiskajā izglītībā.

Atbalsti grāmatas izdošanu ar savu ziedojumu ŠEIT.

KABIA

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti