Jaunu ērģeļu ieskandināšana Daugavpilī

Daugavpilī, Višķu ielā 36 svētdien, 8. janvārī, Dieva Žēlsirdības draudzes baznīcā notiks jaunu digitālo ērģeļu ieskandināšana, piedaloties vairākiem ērģelniekiem ar daudzveidīgu muzikālo programmu.

Kā pastāstīja Dieva žēlsirdības draudzes prāvests Aigars Bernāns, jauno digitālo ērģeļu būve ir nozīmīgs notikums draudzes dzīvē, tāpēc tika nolemts Kristus dzimšanas svētku laikā sarīkot svētkus draudzes locekļiem un viesiem, lai ieskandinātu jauno instrumentu un prezentētu tā plašās skanējuma iespējas. Tāpat arī jauno ērģeļu būve ir unikāls notikums ar to, ka tās ir pašbūvētas. Jauno instrumentu projektēja Andris Gribuška, tas tika būvēts sadarbībā ar kokapstrādes uzņēmumu SIA “Galsa” Preiļos.

Baznīcā 8.janvārī pl. 10.30 notiks Svētā Mise, kuras laikā ērģeles kalpos liturģisko dziedājumu pavadījuma izpildīšanai, savukārt no pl. 11.30 plānots atskaņot dažādu laikmetu ērģeļmūziku, atklājot instrumenta skanējuma daudzveidību dažāda rakstura skaņdarbu atskaņošanā. Tāpat arī plānota tikšanās ar meistariem, kuri būvēja ērģeles.

Baznīcā izskanēs baroka (J.S.Bahs, D.Bukstehūde), romantisma (F.Lists, F.Bervalds, T.Dibuā) un laikmetīgā (R.Dubra, D.Germans) ērģeļmūzika. Jaunās ērģeles ieskandinās Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas audzēkne Zane Ozoliņa, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas studente Evelīna Ašķeļaņeca, Arvīda Žilinska Jēkabpils Mūzikas skolas audzēkne Elīna Beļinska, ērģeļu projektētājs Andris Gribuška, ērģelniece un ērģeļspēles pedagoģe Baiba Betlere.

Anna Briška

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti