Latviešu valodā izdota grāmata “Bērni vispirms”

Otrdien, 7.martā, pl. 18 Rīgā, Mencendorfa namā notiks bērnu tiesību aizstāves Keitijas Faustas grāmatas “Bērni vispirms: kāpēc mums ir vajadzīga globāla bērnu tiesību aizstāvības kustība” atklāšanas svētki. Grāmatas izdevumu latviešu valodā sagatavojusi biedrība “Asociācija “Ģimene””.

Amerikāņu autore Keitija Fausta ir bērnu tiesību organizācijas “Them Before Us” dibinātāja un vadītāja. Organizācija aizstāv bērna dabīgās tiesības un pamatvajadzības uz saikni ar savu bioloģisko mammu un tēti visos gadījumos, arī tad, kad to atzīšana prasa pieaugušajiem upurēt savas vēlmes un plānus. Grāmatā K. Fausta pievēršas trim pārmaiņu veidiem mūsdienu ģimenēs – šķiršanās, jauktās ģimenes, ģimenes ar donoru dzimumšūnu ieņemtiem bērniem un viendzimuma pāru ģimenes. K. Fausta jautā, kā šajās ģimenēs klājas bērniem. Grāmatas tulkotāja un izdošanas projekta vadītāja Latvijā Alīna Ozoliņa norāda: “Katra nodaļa aizvedīs lasītājus visaptverošā un brīžiem pat sirdi plosošā ceļojumā par bērniem nodarīto kaitējumu tajos gadījumos, kad pieaugušo vēlmes ir bijušas svarīgākas par bērnu tiesībām uz savu bioloģisko māti un tēvu. K. Fausta ir apkopojusi iepriekš nedzirdētus pieredzes stāstus par bērnību, augot viendzimuma pāra savienībā, poligāmā ģimenē, vecāku nereģistrētā kopdzīvē, par vecāku šķiršanās sekām un mākslīgās apaugļošanas blaknēm, par surogasiju un adopciju. Katrā nodaļā līdzās stāstiem pievienoti augstākās raudzes pētījumi un statistika, kas apliecina, ka bērna garīgā, fiziskā un emocionālā labklājība ir atkarīga no tā, vai viņu mīl un audzina tieši tie abi pieaugušie, kas ir atbildīgi par viņa ienākšanu pasaulē. Katras nodaļas beigās autore piedāvā praktiskus ieteikumus, lai sāktu sabiedrībā atjaunot kultūru, kurā par prioritāti tiek izvirzītas bērnu intereses un pamatvajadzības.”

Grāmata “Bērni vispirms” tika izdota 2021. gadā ASV. Tā ir tulkota daudzās valodās. Tā jau ir pieejama grāmatnīcās Latvijā. Grāmatas atvēršanas svētkos būs tulkotājas A. Ozoliņas stāstījums par grāmatu un tās vēstījuma aktualitāti Latvijā, biedrības “Asociācijas “Ģimene”” un “Latvijas Vīru biedrības” pārstāvju uzrunas, grāmatas fragmentu lasījumi, kā arī intervija ar grāmatas autori. Pēc pasākuma būs iespēja iegādāties izdevumu. 

Grāmatas atklāšanas pasākums tiks translēts “Them Before Us – Latviski” Facebook lapā.

KABIA

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti