31. martā – Nakts Krustaceļš Siguldā!

Piektdienas, 31. marta, vakarā Siguldā un tās apkārtnē pirmo reizi Latvija norisināsies pasākums „Nakts Krustaceļš“, kuru rīko Siguldas katoļu draudze sadarbībā ar Salaspils draudzes prāvestu Ilmāru Tolstovu.

I. Tolstovs, kurš ir pasākuma idejas autors Latvijā, pastāstīja, ka daudzviet Polijā jau aptuveni 20 gadus notiekot Gavēņa laika pasākums „Ekstremālais Krustaceļš“. Tā mērķauditorija ir jaunieši un pasākums notiekot pat līdz 24 stundu garumā, jo dažviet tā maršruts sasniedz pat 40 km garumu. Šī pasākuma mērķis ir padarīt Krustaceļa lūgšanu saistošu jauniešiem.
Arī Siguldā uz „Nakts Krustaceļu“ īpaši tiek aicināti jaunieši, taču var piedalīties arī visi citi interesenti, kas ir gatavi sevi izaicināt ne tikai garīgi, bet arī fiziski. Piedzīvojums sāksies pl. 20 vakarā. Krustaceļa laikā būs jāatrod 14 kontrolpunkti – Krustaceļa stacijas sev vēlamā kārtībā. Šajos kontrolpunktos komandas saņems uzdevumus, kuru atrisināšanai būs jādarbojas fiziski, jādomā, kā arī jāsadarbojas. Tāpat kontrolpunktos pasākuma dalībnieki tiks rosināti pārdomāt svarīgus dzīves aspektus, ieraugot tos Jēzus dzīves gaismā. Ceļā uz kārtējo staciju varēs pārdomāt kāda teksta fragmentu, kurš tiks lasīts katrā pieturvietā.
Lai piedalītos ir nepieciešams izveidot komandu no diviem līdz pieciem cilvēkiem un reģistrēties ŠEIT. Pasākums 31. martā sāksies pl. 20 pie Siguldas dzelzceļa stacijas, bet dalībnieku reģistrācija notiks no pl. 19 līdz 19.45 pie Siguldas katoļu baznīcas Raunas ielā 8.

Plānots, ka dalībniekiem līdz pl. 23.15 vai nu jāapmeklē visi kontrolpunkti, vai arī ap šo laiku jādodas virzienā uz baznīcu, kur no pl. 23 būs iespēja pavadīt laiku lūgšanā. Pusnaktī notiks dalībnieku apbalvošana, bet pēc tam turpināsies krusta adorācija un pielūgsme baznīcā. „Sacensībās varēs iegūt balvas paši ātrākie, tomēr šajā ceļā galvenais ieguvējs būs tas, kurš no sirds pārdomās Jēzus dzīvi un to, kā mēs varam labāk dzīvot pēc Viņa piemēra!“ norāda pasākuma rīkotāji.

I. Toslotvs cer, ka Nakts Krustaceļš kļūs par tradicionālu Lielā gavēņa iniciatīvu, kura ik gadu notiks kādā citā Latvijas vietā sadarbībā ar tuvāko draudzi. Tā nākamgad plānots, ka šāds Krustaceļš norisināsies Ogres Zilajos kalnos. Arī nākotnē tas plānots piektdienā pirms Pūpolu svētdienas kā īpaša iniciatīva jauniešiem.

KABIA

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti