Piedalies konkursā – uzraksti Ziemassvētku stāstu bērniem!

Nodibinājums „Katoļu Baznīcas Vēstnesis” izsludinājis konkursu, kurā aicina līdz 1. jūnijam iesniegt bērnu auditorijai sacerētus Ziemassvētku stāstus. Stāstiem jābūt saistītiem ar Kristus dzimšanas notikumu, Adventa laika vai Ziemassvētku svinēšanas kristīgajām tradīcijām. Darbība var norisināties pagātnē, mūsdienās, nākotnē vai vienkārši izdomātā laikā, ziņo konkursa rīkotāji, norādot, ka labākie darbi tiks izdoti grāmatiņā vai publicēti žurnālā „Katoļu Baznīcas Vēstnesis”.

Žurnāla redaktore Ingrīda Lisenkova stāsta, ka latviešu valodā ir maz kristīga un vēl jo mazāk katoliska satura grāmatu bērniem, tāpēc radusies ideja rīkot šādu konkursu. Lai arī tas ir pirmais KBV rīkotais konkurss, par bērnu auditoriju nodibinājums ir rūpējies jau iepriekš, izdodot Daigas Kažes grāmatiņu “Stāsti dzirdīgām ausīm”, kā arī sagatavojot atmiņas spēli “Ticības dārgumi”. Arī katru mēnesi žurnālā ir rubrika bērniem. I. Lisenkova atzīst, ka KBV vēlas izdot arī citas bērnu grāmatas un spēles. „Apzinoties, ka katoļu vidū ir daudzi radoši cilvēki, vēlamies viņus rosināt rakstīt bērnu auditorijai un neturēt sveci zem pūra, t.i. piedāvāt tos publicēšanai,“ mudina KBV redaktore.

Jautāta par to, kāpēc konkursā jāiesniedz tieši Ziemassvētku dematikai veltīti stāsti, žurnāla redaktore skaidro: „Būdama mamma, redzu, cik ļoti nepieciešamas ir grāmatas, kas sniedz ierosmi sarunām par dažādiem Baznīcas svētkiem un liturģiskajiem laikiem. Ar kaut ko ir jāsāk! Latviešu paruna saka – ratus taisi ziemā, bet ragavas kal vasarā. Lai sagatavotos Kristus dzimšanas svētkiem decembrī, pie darba jāķeras tagad!“

Konkursā var piedalīties visu vecumu autori, savus darbus līdz šī gada 1. jūnijam nosūtot uz e-pastu: kbvestnesis@inbox.lv ar norādi „Konkursam” vai pa pastu uz adresi: M. Pils iela 2a, Rīga, LV-1050 „Katoļu Baznīcas Vēstnesis konkursam”. Pieteikumā jābūt norādītam autora vārdam, uzvārdam, vecumam, kā arī kontaktinformācijai (telefona numuram, e-pastam). Iesniegtos darbus vērtēs žūrija, kuras sastāvā būs žurnāla galvenā redaktore, priesteris, literatūras skolotāja, rakstnieks un trīs bērni. Konkursa rezultāti tiks paziņoti 22. jūnijā un labāko darbu autori saņems naudas balvas (balvu fonds ir 500 eiro). Papildu jautājumu gadījumā lūgums zvanīt pa tālr. 26569731 vai rakstīt uz kbvestnesis@inbox.lv.

Ja ir vēlēšanās iegādāties spēli „Ticības dārgumi“, to var izdarīt Rīgas Svētās Marijas Magdalēnas baznīcas grāmatu galdā, veikalā „Ihtis“, kā arī rakstot uz KBV e-pastu. Grāmata “Stāsti dzirdīgām ausīm” ir pieejama vairāku draudžu grāmatu galdos, taču, ja nav iespējams to atrast, KBV to var nosūtīt arī pa pastu.

KABIA

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti