Aglonā līdz svētdienas pēcpusdienai reģistrējušās astoņas svētceļnieku grupas

Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētku svinības sāksies pirmdien, 14. augustā, ar vigīlijas Svēto Misi. Šajā dienā pl. 12 bazilikas laukumā tiks svinēta arī īpaša Svētā Mise svētceļniekiem, taču jānorāda, ka daļa svētceļnieku Aglonā sāk ierasties jau pāris dienas pirms lielajām svinībām, jo Aglonā jau no 11. augusta ir sākusies īpaša pirmssvētku programma, 11. un 12. augustā atbilstoši piedāvājot slimniekiem un ģimenēm veltītus dievkalpojumus.

Arī šogad līdz 13. augusta vēlai pēcpusdienai Aglonā ienākušas jau astoņas svētceļnieku grupas, ziņo Aglonas bazilikas informācijas centrā. Vakar un šodien Aglonu sasniegušas svētceļnieku grupas, kas ceļu mērojušas no Rīgas, Salaspils, Siguldas, Rēzeknes, Ludzas un Daugavpils. Pirmssvētku dienas svētceļnieki izmanto gan personīgai lūgšanai, gan piedalās dievkalpojumos. Tāpat bazilikas sakrālajā laukumā jau ir izvietotas kopienu, kustību, katoļu izglītības iestāžu, mediju teltis, kurās var tikties, saņemt informāciju par aktivitātēm, piedāvājumiem un iespējām kalpot Baznīcā Latvijā, iegādāties kristīgo literatūru un medijus.

Šovakar ar vigīlijas dievkalpojumu pl. 19 Aglonā sāksies svētā Meinarda svētku svinības. Atgādinām, ka daudzos dievkalpojumos un lūgšanās ir iespējams piedalīties arī attālināti, jo to tiešraides nodrošina Radio Marija Latvija. Savukārt 14. un 15. augustā atsevišķiem svētku notikumiem varēs sekot līdzi arī Latvijas Televīzijas pirmajā kanālā. Svētku programma ir pieejama ŠEIT.

KABIA; Foto: Ludzas katoļu draudze

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti