Aglonas svētku noslēgumā bīskaps Bulis aicina lūgties par gaidāmo valdību

Šodien, 15. augustā, Aglonā noslēgušies Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētki. Pēc dievkalpojuma, kuru vadīja apustuliskais nuncijs Baltijas valstīs Petars Antuns Rajičs, klātesošos uzrunāja Rēzeknes-Aglonas diecēzes bīskaps Jānis Bulis.

Dievkalpojumā piedalījās Latvijas bīskapi, garīdznieki, ticīgie, kā arī Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs, valsts augstākās amatpersonas, kā arī bijušie prezidenti. 

Bīskaps pateicās visiem, kas dažādā veidā ir rūpējušies par svētku norisi un nodrošināšanu, kā arī visiem tiem, kas tajos piedalījās un lūdzās. Savā noslēguma runā bīskaps sacīja: “Kā zinām, valdība ir kristusi, un vajag lūgties, lai tiktu ievēlēta jauna valdība, kas sekmētu tautas uzplaukumu, ekonomikas attīstību un tikumību valstī. (…) Lūdzieties šajā nodomā šajā nedēļā, kamēr tiks ievēlēta valdība! Saglabājiet dievbijību sevī! To, ko esat smēluši šajās piecās dienās Aglonā, nesiet uz mājām, paturiet mājās, nesiet to bērniem.” 

Bīskaps novēlējā, lai katrs cenšamies dzīvot godīgi, Dieva žēlastībā. Viņš uzsvēra, ka tas būs iespējams, ja uzturēsim kontaktu ar Dievu, ja padogināsim Dievmāti un svētos, kā arī paši centīsimies dievbijīgi dzīvot.

Pēc dievkalpojuma Latvijas bīskapi tikās ar Valsts prezidentu, ziņo Valsts prezidenta kanceleja. “Vēlos pateikties visiem klātesošajiem par iespēju tikties šeit, Aglonā, tik nozīmīgā Latgalei un visai Latvijai dienā. Vēlos apsveikt ar Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētkiem, kas ir valstiski un starptautiski nozīmīgs notikums. Es vēlos pateikties Rēzeknes-Aglonas diecēzes bīskapam Jānim Bulim par ielūgumu apmeklēt Aglonas starptautisko svētvietu un piedalīties Aglonas svētku – Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas – svinībās. Esmu priecīgs un gandarīts, ka varu būt kopā ar jums katru šajos svētkos – valsts un pašvaldību amatpersonām, dažādu konfesiju garīdzniekiem, sabiedriskajiem darbiniekiem un Latvijas sabiedrību. Neskatoties uz apstākli, ka Latvija ir daudznacionāla un dažādu konfesiju valsts, tomēr ar savu ekumenisma tradīciju un dažādu konfesiju mierīgu līdzās pastāvēšanu Latvija ir paraugs daudzām citām valstīm pasaulē,” tikšanās laikā ar valsts un pašvaldību amatpersonām, dažādu konfesiju garīdzniekiem un organizāciju pārstāvjiem pauda  E. Rinkēvičs. Tikšanās laikā ar Latvijas Bīskapu konferences pārstāvjiem Valsts prezidents ar konferences pārstāvji apmainījās viedokļiem par Latvijas un Svētā Krēsla divpusējo dialogu un uzklausīja Latvijas katoļu bīskapus par aktuāliem jautājumiem valsts un Katoliskās Baznīcas attiecībās, norādīts prezidenta kancelejas paziņojumā

KABIA; Foto: LTV Ziņu dienests 

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti