Stirnienē atzīmēs bīskapa Sloskāna 130. jubileju

Katru gadu augusta beigās Stirnienē norisinās godināmā bīskapa Boļeslava Sloskāna dienas, kuru ietvaros notiek koncerti un citi pasākumi. Šogad svinības būs īpašas, jo 31. augustā aprit B. Sloskāna 130. jubileja. Tāpēc bīskapa dzimtajā Stirnienē no 25. līdz 27. augustam norisināsies dažādi pasākumi, informē Ieva Zepa, Stirnienes draugu biedrības vadītāja.

Svētkus 25. augusta vakarā atklās Lietuvas valsts kora “Vilnius” koncerts “Cerību dziesma” diriģenta Arturas Dambrauskas vadībā Stirnienes Svētā Laura baznīcā. Koncerts notiks Starptautiskā 26. Garīgās mūzikas festivāla ietvaros ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Sestdien, 26. augustā, aktivitātes sāksies jau no pl. 12, kad interesenti varēs noskatīties divas filmas par godināmo bīskapu: “Lūgšana krustā” (Latvija) un “Bīskaps no Dieva sirds”(Beļģija). Pl. 15 tiks atklāta konference “Gaisma šodienas pasaulei” un izstāde. Konferencē ar lasījumiem uzstāsies prof. Andris Marija Jerumanis, prof. Andris Priede, pr. Jēkabs Doļa, prof. Rūta Muktupāvela, Dr. hist. Gints Apals, prof. Klaudio Rivjera, prof. Valdis Muktupāvels un Dr. philol. Alberts Sarkanis.

Stundu pirms dievkalpojuma baznīcā notiks slavēšana, bet pl. 18 – svinīga Svētā Mise, kuru celebrēs Rēzeknes-Aglonas diecēzes bīskaps Jānis Bulis un Rīgas arhidiecēzes palīgbīskaps Andris Kravalis. Muzicēs Stirnienes koris “Reversium” un Rīgas Svētās Marijas Magdalēnas draudzes koris. Tāpat šajā dienā tiks pasvētīta Bīskaps Sloskāna iela un tās jaunais segums. 26. augusta pasākumiem būs iespēja sekot līdzi arī tiešsaistē ŠEIT

Svētki noslēgsies svētdien, 27. augustā, ar Svēto Misi un svētību, uzsākot jauno mācību gadu. Muzicēs kamerkoris “Versija”.

Atgādinām, ka Stirnienē 1893. gada 31. augustā dzimušais B. Sloskāns 1917. gadā Pēterburgā iesvētīts par priesteri, kalpojis Krievijā vajāšanu laikos, 1926. gadā Maskavā slepeni iesvētīts par bīskapu un strādājis Minskas-Mogiļevas diecēzē Baltkrievijā. Čekas nepatiesi apsūdzēts, apcietināts, spīdzināts un izsūtīts uz Solovku salām un Sibīriju, 1933. gadā, samainīts pret padomju spiegu, atgriezies dzimtenē. 1944. gadā pēc vācu varas rīkojuma spiests atkal doties trimdā uz Vāciju, pēc tam uz Beļģiju. Izcils garīgais audzinātājs un iedvesmotājs jauniešiem, skolotājiem, topošajiem priesteriem. Piesaistījis mecenātus trimdas studentu izglītības iegūšanai, piedalījies sabiedriskajā dzīvē, Vatikāna II koncila delegāts. Mūžībā devies 1981. gadā Lēvenā, Beļģijā. 1993. gadā pārapbedīts Aglonas Dievmātes altāra pakājē. 2004. gadā pāvests Jānis Pāvils II ar dekrētu pasludināja bīskapu par godināmu. Šobrīd turpinās process, lai pasludinātu bīskapu Sloskānu par svētīgo. Par bīskapu 2020. gadā izdots rakstu krājums “Bīskaps Boļeslavs Sloskāns – gaisma šodienas pasaulei”. Rakstu krājuma (redaktore Ieva Zepa) izdevējs ir Stirnienes draugu biedrība un Bīskapa Boļeslava Sloskāna garīgā un kultūrvēsturiskā mantojuma atjaunošanas un saglabāšanas fonds.

Boļeslava Sloskāna 130. jubilejas svinības organizē Stirnienes draugu biedrība un Stirnienes Svētā Laura baznīca. Vairāk informācijas: www.stirnienesbaznica.lv

KABIA

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti

Svētku koncerts no Stirnienes

Latvijas Republikas 104. proklamēšanas gadadienā Stirnienes Dziedošo dienu 2022 svētku koris piedāvā noklausītiesvalsts svētku koncertierakstu “Lūgšana pār Latviju”. Koncertā izskan

Lasīt vairāk »