18. novembrī lūgšanā par mūsu valsti dievkalpojumos un kopā ar Radio Marija

Rīt, 18. novembrī, svinēsim Latvijas Republikas proklamēšanas 105. gadadienu. Šajā dienā Latvijas iedzīvotājiem būs iespēja piedalīties dažādos pasākumos, kā arī sekot līdzi atsevišķiem no tiem televīzijā un radio.

Rītdienas pasākumus ievadīs ekumeniskais dievkalpojums Rīgas Domā. Tas sāksies pl. 9 un to tiešraidē varēs noskatīties Latvijas Televīzijas pirmajā kanālā. Dievkalpojuma sprediķi šogad sagatavojis Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs.

Radio Marija Latvija ziņo, ka jau no šodienas klausītājiem piedāvās īpašu Latvijas dzimšanas dienas programmu. Tā šodien pl. 13 ēterā būs saruna ar filozofijas profesori Māru Kiopi un žurnālisti Silviju Šimfu par Latvijas neatkarības atgūšanu pēc Padomju savienības okupācijas gadiem. Radījuma atkārtojums izskanēs 18. novembrī pl. 16. Savukārt šodien no pl. 22 līdz pl. 1, atsaucoties biedrības “Tautas lūgšana” aicinājumam, Radio Marija Latvija aicina piedalies nakts lūgšanā par Latviju.

18.novembrī svētki radio ēterā tiks sākti ar lūgšanu. Vispirms pl. 8 tiks pārraidīta Svētā Mise no Slaspils baznīcas, bet pēc tam varēs sekot līdzi ekumeniskā dievkalpojuma tiešraidei no Rīgas Doma. Par godu Latvijas 105. dzimšanas dienai pl. 10:10 raidījumā “Kedās“ jaunieši kopā ar viesiem meklēs atbildes uz jautājumiem: Kas Tev ir Latvija? Kurš ir Tavs mīļākais prezidents? Kādu Tu redzi Latviju pēc 20 gadiem? Savukārt pl. 14 izskanēs svētku koncerts, ko sarūpējusi mūziķe Elizabete Vorobļova ar draugiem.

Šajās dienās sveicienus no Romas sūta Latvijas svētceļnieki, kuri Latvijas dzimšanas dienu svinēs tur. Viņu svētceļojums ir iespēja pateikties pāvestam Franciskam par viņa vizīti Latvijā pirms 5 gadiem. 18. novembri svētceļnieki veltīs Latvijai. Šajā dienā viņiem būs iespēja lūgties uz Svētajām kāpnēm par Latviju, katram par sevi, par ģimenēm, par dzīvajiem un jau mūžibā aizgājušajiem. Pēcpusdienā grupa apmeklēs Santi Quattro Coronati baziliku (Četru svēto kronēto bazilika), kurai ir saistība arī ar Latviju, jo tā ir bijusi kardināla Juliana Vaivoda titulārbazilika.

Novēlam skaistus svētkus!

KABIA

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti