Iespēja piedalīties tiešsaistes kursā par sinodalitāti

Šī gada martā Bīskapu Sinodes Ģenerālsekretariāta Teoloģijas komisijas Latīņamerikas locekļi un Iberoamerikas Teoloģijas grupa ar Latīņamerikas bīskapu padomes (CELAM) un Latīņamerikas reliģisko vīriešu un sieviešu konfederācijas (CLAR) atbalstu rīkos trešo starpkontinentālo tiešsaistes kursu (MOOC – Intercontinental Massive Online Course) par sinodalitāti. Šoreiz kursa tēma ir “Ceļā uz konstitucionāli sinodālu Baznīcu”.

Kurss notiks tiešsaistē Bostonas koledžas Teoloģijas un kalpošanas skolas “Formación Continua” departamenta izveidotajā digitālajā platformā. Tas ietvers ievaddaļu un vēl trīs daļas. Ievada lekcijas ievadīs Eiropas Savienības Bīskapu konferenču komisijas (COMECE) prezidenta Žana Kloda Holleriha SJ prezentācija par sinodalitāti, kurai sekos tēva Timotija Redklifa OP, kurš pirms Bīskapu sinodes 16. ģenerālās asamblejas vadīja rekolekcijas tās dalībniekiem, Sinodes Teoloģiskās komisijas pārstāvja teologa Pjero Kodas un jezuītu tēva Arturo Sosas uzrunas, kurās viņi dalīsies savā pieredzē par Sinodi.

Kursa pirmā daļa būs veltīta Sinodes lēmumu pieņemšanas modeļiem, otrajā daļā tiks pievērsta uzmanība harizmām un kalpošanai, savukārt trešajā – sinodālās Baznīcas struktūrām. Katra daļa ietvers vairākas lekcijas, kā arī pieredzes stāstus, kurus piedāvās pieredzējuši un starptautiski zināmi teologi un citu jomu speciālisti. Lekcijas tiks iepriekš ierakstītas un būs klausāmas angļu, spāņu, itāļu, portugāļu, franču, poļu un vācu valodā visu marta mēnesi. Tie norisināsies bez maksas un to mērķauditorija ir ikviens interesents. Kā norāda kursu rīkotāji, viņu mērķis ir veicināt sinodalitāti.

Pirmais no MOOC kursiem tika rīkots jau 2022. gadā un līdzšinējos kursus noklausījās vairāk nekā 100 000 dalībnieku dažādās pasaules valstīs. Pārsvarā tie bijuši pastorālie darbinieki, klosterļaudis, garīdznieki, kā arī daudzi citi.

Kursu rīkotāji uzsver, ka notiekošā Sinode par sinodalitāti ir jauns un aizraujošs posms Baznīcas dzīvē. “Bīskapu sinodes XVI kārtējās Ģenerālās asamblejas pirmās sesijas svinības Romā, kas notika 2023. gada oktobrī, bija laiks, lai uzklausītu vietējo Baznīcu balsis no visiem kontinentiem un apzinātu pastorālās prioritātes, kuras padziļināt, ņemot vērā asamblejas otro sesiju, kas notiks 2024. gada oktobrī. Šajā jaunajā Sinodes posmā būs nepieciešams pārdomu un formācijas process,” raksta kursu rīkotāji.

Pasākumu atbalsta Eiropas Bīskapu konferenču padome.

Reģistrēšanas kursam un iespēja iepazīt tā saturu ŠEIT.

KABIA 

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti