Lielajā Piektdienā Vecrīgā norisināsies Ekumeniskais Krustaceļš

Lielajā Piektdienā, 29. martā, Vecrīgas ielās norisināsies tradicionālais Ekumeniskais Krustaceļš, kurš pulcēs dažādu kristīgo konfesiju garīdzniekus un ticīgos. Šī lūgšana Rīgas ielās norisināsies jau devinpadsmito reizi, astoņās apstāšanās vietās mudinot kopīgi pārdomāt Lielās Piektdienas notikumus, kad Kristus devās savā sāpju ceļā un pēc tam mira pie krusta Golgātā.

Lūgšana sāksies pl. 11 pie Rīgas Svētā Jēkaba katedrāles, taču jau no pl. 10.30 šajā vietā varēs pulcēties, lai veiktu grēku nožēlas lūgšanu un pie kāda no garīdzniekiem saņemtu grēku nožēlas zīmi.

Šogad kā lūgšanas moto ir izvēlēti vārdi no Jāņa evaņģēlija: „Iesākumā bija Vārds un Vārds bija pie Dieva.“ (Jņ 1, 1) Jāņa evaņģēlija teksts aicina uz pārdomām gan par Vārdu, kas kļuva par miesu un dzīvoja cilvēku vidū, gan par katra mūsu domās ienākuša un izrunāta vārda nozīmi. Evaņģēlija vārdi liek pievērst uzmanību tam, kādas sekas ir katram vārdam, ko sakām saviem līdzcilvēkiem. „Nav neitrālu vārdu – ir labi un svētību nesoši vārdi un ir vārdi, ko lieto ļaunais gars, – slikti vārdi vai slikta, izsmejoša nozīme,“ norāda Krustaceļa projekta vadītāja Gunta Ziemele.

Ekumeniskajā Krustaceļā piedalīsies dažādu kristīgo konfesiju bīskapi un garīdznieki, par pasākuma muzikālo noformējumu rūpēsies Aleksandra Špicberga un Kaspars Ezeriņš. Katrā apstāšanās reizē izskanēs Svēto Rakstu fragmenti, atsevišķās vietās būs pārdomas, cilvēku liecības, dziesmas, aizlūgumi par dziedināšanu. Būs arī reizes, kad uz aktīvu līdzdalību tiks aicināti visi lūgšanas dalībnieki.

Lūgšana noslēgsies ap pl. 13 Doma laukumā, kur līdzīdi kā iepriekšējos gadus būs iespēja vēl palikt, lai kopā dziesmās slavētu Dievu un lūgtos par savām vajadzībām.

EKumeniskā Krustaceļa tiešraidi nodrošinās TV24, Radio Marija Latvija un KatolisTV. Pl. 13 saīsinātu lūgšanas ierakstu varēs noklausīties Latvijas Radio 1.

KABIA

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti