RARZI un RTI saņem akreditāciju nākamajiem sešiem gadiem

28. februārī noslēdzās Rīgas Augstākajā Reliģijas zinātņu intitūta (RARZI) un Rīgas Teoloģijas institūta (RTI) valsts akreditācijas process, ziņo RARZI direktore Žanete Narkēviča. Augstskolas apmeklēja akreditācijas komisija, kas “augstu novērtējusi abus Laterāna Pontifikālās universitātes katoliskos institūtus un piešķīrusi akreditāciju uz sešiem gadiem”. Tas ir maksimālais akreditācijas periods.

Process kopumā ilga divus gadus. Šajā laikā, pēc Ž. Narkēvičas sacītā, “tika izstrādāts apjomīgs ziņojums, tam sekoja starptautisko ekspertu komisijas darbs, intervējot RARZI un RTI docētājus, studentus, absolventus, vadību, darba devējus. Starptautiskie eksperti izstrādāja savu atzinumu, uz ko balstījās arī Latvijas ekspertu komisija, kas pieņēma gala lēmumu”.

“Tas ir liels panākums katoliskās izglītības nostiprināšanā Latvijas augstskolu saimē un sabiedrībā kopumā, it īpaši šī brīža ģeopolitiskajā situācijā, kad aizvien pieaug priesteru un kapelānu kalpojuma nozīme sabiedrības garīgās veselības jomā,” gandarījumu pauž RARZI direktore.

RARZI šobrīd studē 46 studenti, RTI – 9 studenti, neskaitot tos, kas studē Latvijas Starpdiecēžu augstākajā garīgajā seminārā.

KABIA

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti