P. A. Rajičs nozīmēts par apustulisko nunciju Itālijā un Sanmarīno

Šo pirmdien, 11. martā, pāvests Francisks nominēja līdzšinējo apustulisko nunciju Baltijas valstīs arhibīskapu Petaru Antunu Rajiču par apustulisko nunciju Itālijā un Sanmarīno Republikā. Tas nozīmē, ka arhibīskaps beidz savu kalpošanu Baltijas valstīs.

Par apustulisko nunciju Baltijas valstīs viņš tika nominēts 2019. gadā. Vispirms – 2019. gada jūnijā – viņš tika nominēts par apustulisko nunciju Lietuvā, bet augustā – arī Latvijā un Igaunijā. Kopš 2015. gada jūnija P. A. Rajičs pildīja apustuliskā nuncija pienākumus Angolā, kā arī Santomē un Prinsipi.

P. Rajičs ir dzimis 1959. gada 12. jūnijā Toronto, Kanādā, horvātu ģimenē, kura bija ieceļojusi no Bosnijas un Hercegovinas. Toronto Universitātē ieguvis bakalaura grādu mākslās, pēc tam studēja teoloģiju un filozofiju Bosnijā un Hercogovinā, bet 1987. gadā kļuva par priesteri. Savukārt doktorantūras studijas kanoniskajās tiesībās viņš turpināja un pabeidza Romā.

P. Rajičs ir bijis apustuliskais nuncijs Kuveitā, Jemenā, Bahreinā, Katarā, Apvienoto Arābu Emirātos un apustuliskais delegāts Arābu pussalā. Laikā no 1996. līdz 1998. gadam viņš bija Apustuliskās nunciatūras Lietuvā sekretārs.

Arhibīskaps Rajičs runā angļu, horvātu, franču un itāļu valodā, kā arī nedaudz portugāļu valodā.

Pirms P. A. Rajiča austuliskā nuncija pienākumus Baltijas valstīs pildīja Pedro Lopess Kintana.

KABIA; Foto: Rihards Rasnacis

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti