Jaunais nuncijs Baltijas valstīs būs arhibīskaps Georgs Gensvains

Pāvests Francisks šodien ir nominējis jauno nunciju Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. Tas būs Urbisaljas (Itālija) titulārais arhibīskaps Georgs Gensvains (Georg Gänswein), ziņo Svētais Krēsls.

G.Gensvains ir dzimis 1956.gada 30.jūlijā Valdshutē (Waldshut), Vācijā, kā vecākais no pieciem Alberta un Ģertrūdes Gensveinu bērniem. Studējis Freiburgas arhidiecēzes priesteru seminārā, kā arī Svētā Gregora universitātē Romā. 1984.gada 31.maijā tika ievētīts par priesteri.

Pēc doktora grāda kanoniskajās tiesībās iegūšanas G.Gensvains 1995.gadā sāka kalpošanu Svētā Krēsla Romas kūrijā. Viņš ir strādājis Dievišķās pielūgsmes un sakramentu disciplīnas kongregācijā, Ticības mācības kongregācijā un Vatikāna Valsts sekretariātā.

2012.gada 7.decembrī viņš tika nominēts par Urbisaljas titulāro arhibīskapu un pāvesta mājsaimniecības prefektu. Prefekta pienākumus viņš pildīja līdz 2023. gadam. Tāpat laikā no 2003. gada līdz pāvesta Benedikta XVI nāvei G.Gensvains bija viņa personīgais sekretārs.

Arhibīskaps runā vācu, angļu, itāļu, franču un spāņu valodā.

Atgādinām, ka līdzšinējo nunciju Baltijas valstīs arhibīskapu Petaru Antunu Rajiču šī gada martā pāvests nominēja par apustulisko nunciju Itālijā un Sanmarīno Republikā. Par apsutulisko nunciju Baltijas valstīs viņš tika nominēts 2019.gadā. 

KABIA; Foto: ekrānšāviņš no dievkalpojuma translācijas (Priesterausbildungshilfe e.V.)

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti