Šonedēļ RARZI padome ievēlējusi Modri Lāci par institūta direktoru

Pirmdien, 17. jūnijā, Rīgas Augstākā reliģijas zinātņu institūta (RARZI padome ievēlēja priesteri Modri Lāci par RARZI direktoru, ziņo institūtā. Līdz 2024. gada oktobrim institūtu turpinās vadīt līdzšinējā direktore Žanete Narkēviča, jo RARZI padomes pieņemto lēmumu un nominātu jaunajam direktoram vēl jāapstiprina Laterāna Pontifikālajai Universitātei. Šajā laikā M.Lācis pildīs institūta vicedirektora pienākumus.

M. Lācis ir ilggadējs Rīgas Teoloģijas Institūta un RARZI profesors, kur docē fundamentālteoloģijas, katehisma, mākslas vēstures, radīšanas un Trīsvienības teoloģijas, metodoloģijas un metafizikas kursus. Viņš ir ieguvis sakrālās teoloģijas doktora grādu Fribūras Universitātē (Šveice), aizstāvot promocijas darbu “Atbildība un tuvums: ontoloģija un rīcība sabiedriskā kontekstā Emanuela Levina darbos”.

M. Lācis ir grāmatas “Kristus dievišķība-cilvēcība kā sociālā procesa pamats” (La Divino-Humanité Du Christ Comme Fondement Du Processus Social) autors, daudzu starptautisku konferenču dalībnieks. Viņš aktīvi līdzdarbojās Vatikāna II Koncila dokumentu un Katoliskās Baznīcas sociālās mācības latviešu izdevumu izstrādē kā arī teoloģisku darbu un Baznīcas dokumentu zinātniskajā redakcijā. Tāpat M. Lācis daudzu gadu garumā ir veicis RARZI un RTI zinātnisko darbu vadīšanu un recenzēšanu, ziņo RARZI.

Līdzšinējā RARZI direktore Žanete Narkēviča institūtu vadīja desmit gadus. Šajā amatā viņa bija divus ievēlēšanas periodus, kas ir maksimālais RARZI statūtos noteiktais laiks.

Jaunievēlētais direktors, jautāts par tvuākajiem nākotnes plāniem institūtā, norāda, ka pamazām iepazīšoties ar saviem darba pienākumiem, kā arī cerot „turpināt labi iesākto darbu augstskolas attīstībai”. “Svarīgi, ka mums Latvijā ir iespēja studēt katoļu teoloģiju. Tiekamies Aglonā RARZI teltī un iestājeksāmenos augusta beigās,” aicina M. Lācis.

KABIA; Foto: Latvijas Starpdiecēžu augstākais garīgais seminārs

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti