1990.gada vasarā Rīgā notika pirmie katehētu kursi tiem cilvēkiem, kas vēlējās gan vairāk uzzināt par ticību, gan arī dalīties ticības patiesībās un kalpot ar savām zināšanām draudzēs. Šī iniciatīva 1992.gadā vainagojās ar to, ka līdzās Rīgas Garīgajam semināram tika nodibināts Katehētikas institūts, kuru kopš 2006.gada pazīstam kā Rīgas Augstāko reliģijas zinātņu institūtu (RARZI).
Atminoties šo vēsturisko notikumu, kuram šogad aprit 35 gadi, 30.jūnijā Skaistkalnē norisināsies katehētu salidojums un Katehētikas institūta (tagadējā RARZI) pirmsākumu atceres pasākums. Šajā dienā Skaistkalnē varēs ierasties jau no pl.7. Dienas gaitā paredzētas gan kopīgas brokastis Skaistkalnes baznīcas kafejnīcā, gan Svētā Mise un koncerts. No pl. 13 līdz pl. 19 norisināsies atceres pasākums.
Uz pasākumu tiek aicināti visi tie, kas ir piedalījušies katehētikas kursos un to organizēšanā, kā arī katehēti, svētdienas skolu skolotāji, ticības mācības skolotāji, priesteri un citi, kas darbojas šajā jomā.
Pasākuma organizētāji aicina pieteikties jau iepriekš pie Vijas Madernieces (23114924 vai +447514361230), kā arī Ingas (29536246).
Gribētāji var ierasties Kurmenē jau 29.jūnijā, kad tiks svinēti Svētā Pāvila un Pētera svētki. Kurmenē šajā dienā notiks Pēterdienas tirdziņš, dievkalpojums Kurmenes baznīcā, koncerts, agape un balle. Iepriekš piesakoties, būs iespēja nakšņot Kurmenes muižā.
KABIA; Foto no RARZI arhīva