Biedrība „Svētās Ģimenes māja“ sākusi projektu „Cerību ceļš“, kura mērķauditorija ir onkoloģijas slimnieki, kuriem ir noteikta invaliditāte. Kā norāda projekta vadītāja Iveta Pokromoviča, projekts jau ir sācies, taču vēl ir dažas vietas, uz kurām ir iespējams pieteikties.
Šī projekta mērķis ir „mazināt diskriminācijas un sociālās atstumtības riskus onkoloģijas pacientiem ar invaliditāti, nodrošinot daudzpusīgu atbalstu un veicinot pacientu integrāciju sabiedrībā, kā arī uzlabot viņu emocionālo un fizisko labsajūtu, tādējādi veicinot šo personu pilnvērtīgu integrāciju sabiedrībā un dzīves kvalitātes uzlabošanu,“ norādīts projekta aprakstā. Lai īstenotu šo mērķi, laikā no šī gada janvāra līdz pat gada beigām tiks īstenoti vairāki pasākumi, kas norisināsies biedrības „Svētās Ģimenes māja“ telpās.
Pēc I. Pokromovičas sacītā, būs regulāras tikšanās, projekta dalībniekiem, būs pieejamas gan grupu, gan individuālas konsultācijas ar psihologu un pastorālo konsultantu. Piemēram, būs kognitīvi biheiviorālās terapijas grupas nodarbības. Tās ir paredzētas, lai projekta dalībnieki iemācītos pārvaldīt negatīvas domas un emocijas saistībā ar viņu slimību. Nodarbību mērķis būs attīstīt praktiskas iemaņas, kas uzlabo emocionālo labklājību un veicināt atbalsta un kopības sajūtu grupas ietvaros. Savukārt pastorālais atbalsts un garīgās nodarbības palīdzēs stiprināt cilvēka iekšējo spēku un pārliecību, kas ir būtiski, lai pārvarētu diskriminācijas negatīvo ietekmi, norāda projekta vadītāja.
Šī gada laikā projektā iesaistītajām personām notiks arī radošas un interešu grupu nodarbības, būs pieejamas fizioterapeita konsultācijas un praktiskas nodarbības, norisināsies iekļaušanas praktiskās darbnīcas, būs kultūras pasākumi, piemēram, koncertu, teātru, kino, deju pasākumu apmeklējumi, un nometne „Cerību ceļš“.
Paredzēts, ka atbalsta pasākumi palīdzēs nodrošināt 151 vēža slimniekiem ar invaliditāti izpratni un zināšanas par iespējamajiem diskriminācijas riskiem, veicinās sociālo iekļaušanos sabiedrībā un darba tirgū, rosinās nodrošināt viņiem motivāciju mainīt savu dzīves kvalitāti un labbūtību. Tāpat projekta dalībnieki uzzinās par vienlīdzīgām iespējām un savu tiesību īstenošanu, dažādās dzīves jomās, tiks veicināta izpratne un zināšanas par iespējamajiem diskriminācijas riskiem, tiks veicināta spēja un motivācija apzināties savas problēmas, risināt tās un mainīt līdzšinējo situāciju, norāda projekta īstneotāji.
Projekta kopējās izmaksas ir 37 650,51 EUR, no kurām 85 % jeb 32 002,93 EUR ir ESF+, Eiropas Savienības Fonda finansējums, bet 15 % jeb 5647,58 EUR – valsts budžeta finansējums.
Interesentiem jāpiesakās, aizpildot šo ANKETU.
KABIA