Svētā Eufrāzija Eluvatingala

29. augusts

Eufrāzija, īstajā vārdā Roza Eluvatingala, piedzima 1877. gadā Keralā, Indijā turīgā siro-malabaru katoļu ģimenē. Viņas māte bija dedzīga sīriešu katoliete un iemācīja meitai lūgties Rožukroni un piedalīties Svētajā Misē. Deviņu gadu vecumā Rozai parādījās Jaunava Marija, kā dēļ Roza apņēmās neprecēties un veltīt savu dzīvi Dievam. Desmit gadu vecumā Roza iestājās skolā, kuru bija izveidojis tēvs Kuriakose Elias Čavara. Pieaugot Roza vēlējās pievienoties baskāju karmelīšu trešajam ordenim. Tēvs pretojās šim lēmumam, jo gribēja izdot Rozu pie turīga vīra, tomēr, redzēdams viņas apņēmību, piekāpās un pat pats pavadīja meitu līdz klosterim.

1897. gadā bīskaps bija izveidojis pirmo karmelīšu kopienu, uz kuru devās arī Roza. Viņa tika uzņemta kā postulante, pieņemot vārdu māsa Eufrāzija no Jēzus Svētās Sirds, gadu vēlāk māsa uzsāka noviciātu. Tomēr jaunās māsas palikšana klosterī bija apdraudēta viņas sliktās veselības dēļ. Māsai kādā vīzijā atklājās Svētā ģimene. Pēc šīs vīzijas slimība mitējās.

Mūžīgos solījumus māsa Eufrāzija salika 1900. gadā. Māsai vispirms tika uzticēti noviču audzinātājas palīdzes pienākumi, vēlāk viņu pašu iecēla par audzinātāju, šo pienākumu viņa veica deviņus gadus. 1913. gadā māsu Eufrāziju iecēla par priori. Lai gan māsai bija daudz pienākumu, viņa spēja dzīvot lūgšanas piepildītu dzīvi un veltīties Jēzus Sirdij. Māsu Eufrāziju cilvēki pat sāka saukt par „lūdzošos māti”. Viņa pavadīja lielu dienas daļu Vissvētākā Sakramenta priekšā, ļoti mīlēja Jaunavu Mariju. Māte Eufrāzija nomira 1952. gadā. Tā kā pie viņas kapa ir notikuši brīnumi, tas kļuvis par svētceļojumu mērķi.

Eufrāzija tika kanonizēta par svēto 2014. gada 23. novembrī. 

Evita Grudule, “Katoļu Kalendārs 2015”

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti