Svētā Marija no Iemiesošanās

30. aprīlis

Marija piedzima Francijā 1599. gadā kā astotais bērns. Pieaugot viņa izgāja pie vīra pēc tēva gribas. Šajā ģimenē piedzima dēls. Marijas vīrs nomira, kad viņai bija 19 gadi. Marija atgriezās pie ģimenes. Viņa salika šķīstības solījumu, dzīvoja pie vecākiem un nodrošināja iztiku sev un dēlam ar izšūšanu. 1620. gadā Marija piedzīvoja vīziju, kuras iespaidā vēl vairāk veltījās Dievam. Nodzīvojusi gadu pie vecākiem, Marija uzņēmās darbu, kuru viņai piedāvāja māsa un viņas vīrs. Marijai vajadzēja rūpēties par darbiniekiem, kuri bija slimi vai ievainoti, kā arī vadīt lielus staļļus un darbnīcas. Vairākus gadus sarunājoties ar savu garīgo vadītāju, Marija nolēma pārbaudīt savu aicinājumu un iestājās ursulīņu klosterī. Marijas dēls nespēja pieņemt mātes izvēli. Viņiem abiem šis bija mokpilns laiks. Vēlāk, kad dēls pats kļuva par benediktīņu mūku, viņi brīvi sarakstījās par saviem garīgajiem un emocionālajiem pārbaudījumiem. 1633. gadā Marija salika mūža solījumus.

Māsa joprojām piedzīvoja vīzijas, no kurām saprata, ka viņasaicinājumsir doties uz Kanādu un izplatīt katolisko ticību tur. Kādā no vīzijām Marija redzēja sevi kopā ar svešu sievieti. Šo sievieti Marija satika 1639. gadā. Marija Magdalēna arī juta aicinājumu doties uz Kanādu. Šo aicinājumu viņas kopā ar māsu grupiņu īstenoja 1640. gadā, ierodoties Kvebekā, kas tobrīd bija vien sešu māju liela apmetne. Māsām izdevās izveidot skolu, kā arī ursulīņu klosteri. Māsa Marija drīz pēc ierašanās iemācījās vietējo valodu, sastādīja vārdnīcas un vietējās valodās pārtulkoja svēto vēsturi un katehismu. 1645. gadā māsa Marija saslima ar kādu aknu slimību, kas viņu mocīja līdz pat dzīves beigām. Tomēr viņa turpināja vadīt skolu, mācīja skolēnus, vadīja citas māsas un strādāja, lai rastu tam visam nepieciešamos līdzekļus. Māsa Marija nomira pašas dibinātajā klosterī 1672. gadā.

Māsa Marija no Iemiesošanās, saukta arī par Kanādas māti, tiek uzskatīta par vienu no Kanādas dibinātājām. Viņai veltīta statuja ir novietota Kvebekas parlamenta priekšā.

Marija no Iemiesošanās tika pasludināta par svēto 2014. gada 3. aprīlī. 

Evita Grudule, “Katoļu Kalendārs 2015”

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti