Vatikānā iesvētīti 22 priesteri

Aprīļa pēdējā svētdienā Benedikts XVI ordinēja par priesteriem 22 diakonus. Svinības notika sv. Pētera bazilikā. Homīlijā pāvests skaidroja Labā Gana svētdienas nozīmi. Jaunos priesterus aicināja smelt garīgos spēkus Euharistijā. Šī „ikdienas svētuma skola” palīdzēs jums atklāt Dieva mīlestību un īstenot to savā dzīvē un pastorālajā darbā” – teica Svētais tēvs.

„Lai pārliecība, ka Kristus mūs nekad neatstāj, un, ka nekas nespēj aizkavēt Viņa pestīšanas plānu īstenošanu, ir jūsu ticības, cerības un mierinājuma avots arī grūtībās” – vēlēja pāvests. Atgādināja, ka diakoni ar ordināciju ir iecelti prezbitarāta kārtā. Kristus uzticēto misiju viņi veiks caur Dieva Vārda sludināšanu, Dieva žēlsirdības un piedošanas dāvāšanu, ticīgo stiprināšanu pie Kunga Miesas un Asiņu galda.

Atgādinājis, ka 29. aprīlī Baznīca atzīmēja 44. Pasaules lūgšanu dienu par aicinājumiem, Benedikts XVI mudināja ticīgos intensīvi lūgties par priesteriem, īpaši par jaunajiem priesteriem. Tas ir arī visu draudžu un ekleziālo kopienu uzdevums.

Pāvesta ordinēto 22 priesteru vidū 12 bija no Itālijas, divi no Filipīnām, pa vienam no Dominikānas Republikas, Ekvadoras, Kolumbijas, Peru, Paragvajas, Polijas un Slovākijas. Visjaunākajam bija 25, bet vecākajam – 51 gads. Starp jaunajiem priesteriem ir Ekvadorā dzimušais pr. Huans Karlos Maria Rugels – pāvesta fotogrāfa Arturo Mari dēls.

Tā bija visnozīmīgākā diena manā mūžā – intervijā Vatikāna Radio teica pr. Miroslavs Ziomeks. Pateicoties Dieva žēlastībai un labu cilvēku palīdzībai esmu sasniedzis priesterību, kurai ilgi gatavojos. Vēl lielāku prieku un aizkustinājumu radija fakts, ka mūs ordinēja pats pāvests – teica poļu priesteris. Atzina, ka ar šo dienu viņš ir uzsācis startu nevis sasniedzis mērķi.

Vatikāna Radio

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti