Sākusies Benedikta XVI vizīte Brazīlijā

9. maija rītā Benedikts XVI uzsāka apustulisko ceļojumu uz Brazīliju. Tas ir viņa sestais ārzemju ceļojums un pirmā tikšanās ar Dienvidamerikas kontinentu. Romas starptautiskajā lidostā pāvests ieradās ar helikopteru. Pēc īsas atvadu ceremonijas Benedikts XVI ar Itālijas aviokompānijas Alitalia lidmašīnu devās ceļā. Pāvestu pavada Vatikāna valsts sekretārs kard. Tarčisio Bertone, Sanpaulu pensionētais arhib. Klaudio Hjummes, Kanonizāciju lietu kongregācijas prefekts kard. Žozē Saraiva Martins, pr. Georgs Gensvains un pr. Miečislavs Mieteks.

Plkst. 21.30 pēc Romas laika pāvests ieradīsies Sanpaulu- Gvaruljusas starptautiskajā lidostā. Lidojums ilgst gandrīz 13 stundas. Nakti pāvests pavadīs Sanpaulu sv. Benedikta klosterī, kas uzcelts 1650. gadā. Divdesmitā gadsimta sākumā tur izveidota valstī pirmā filozofijas fakultāte. 1914. gadā vācu arhitekta Riharda Berndla vadībā klosteris tika atjaunots un paplašināts. Šodien ēku komplekss apvienoto sv. Benedikta klosteri, kolēģiju un Dievmātes baziliku.

80 gadus vecais pāvests dodas uz Brazīliju, kur dzīvo 155 miljoni katoļu. Baznīcu vada 427 bīskapi. Benedikts XVI tiksies ar brazīliešiem, lai stiprinātu viņu ticību, atgādinātu, ka bez Dieva nevar atrisināt nevienu problēmu, ka būt kristietim ir skaisti, ka cilvēka ticība balstās ekleziālās kopienas ticībā. Dienvidamerikas galvenā problēma ir ticīgo attālināšanās no Baznīcas. Katru gadu aptuveni miljons katoļu atstāj Baznīcu, lai iestātos sektās, īpaši, pentekostāļu kopienās. Tajā paša laikā Brazīlijā aktīvi darbojas katoļu kustības, kurās tiek stiprināta kopības apziņa un mīlestība uz Kristu. Šodien aizvien skaidrāk atklājas, ka Rietumu noslēgtā racionālisma un Latīņamerikas tīrās aktivitātes nepietiek, lai atrisinātu reālās problēmas. Par to pāvests runās, tiekoties ar Dienvidamerikas valstu bīskapiem.

Ceturtdien, 10. maijā, Benediktam XVI paredzētas tikšanās ar Brazīlijas prezidentu Luizu Injacio Lula da Silva, kristīgo konfesiju un citu reliģiju līderiem, un jauniešiem.

LRKBIC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti