Prieks liecināt

25.augustā pie sv. Trīsvienības baznīcas Purvciemā notika slavēšanas un pielūgsmes vakars, kuru rīkoja katoļu misija „Effata”. Šis bija jau otrais šāds lūgšanu vakars pie nesen uzceltās katoļu baznīcas un tā mērķis bija kopīgi slavēt Dievu, reizē arī dodot savas ticības liecību apkārtējo māju iedzīvotājiem un garāmgājējiem.

Baznīca starp jauno māju blokiem, McDonalds restorānu un Maximu jau ir spēcīga liecība. Apkārtējie iedzīvotāji nevar nepamanīt tās košās ķieģeļu sarkanās sienas un krustu torņa galā. Lai liecību par dzīvo Dievu dotu ne tikai mūri un tornis, katoļu misija „Effata” devās ar priekšlikumu pie draudzes prāvesta Oļģerta Daļecka organizēt slavēšanas un pielūgsmes vakarus baznīcas pagalmā, kuru laikā aicināt piedalīties gan draudzes locekļus, gan ticīgos no citām draudzēm, gan arī garāmgājējus. Pirmais lūgšanu vakars notika 28.jūlijā un tajā piedalījās „Effatas” un sv. Magdalēnas draudzes slavēšanas grupa, kā arī grupa „Revival”, tāpat arī izskanēja vairākas spontānas liecības par Dieva darbību savu bērnu dzīvēs. 

Otrajā slavēšanas un pielūgsmes vakarā 25.augustā piedalījās abas misijas „Effata” slavēšanas grupas. Draudzes pagalmā bija sapulcējušies cilvēki no draudzes, misijas „Effata”, sv.Jēkaba katedrāles. Izskanēja arī liecības un pateicības vārdi Dievam. Garāmgājēji vērīgi skatījās vai apstājās, bet daži pat iegāja baznīcas pagalmā un palika līdz pēdējai dziesmai, kas izvērtās par spontānu, priecīgu deju ar vārdiem: „Mans Kungs, kā es vēlos Tevi slavēt!” uz lūpām. Ik pa laikam interesi izrādīja arī apkārtējo māju iedzīvotāji, kas notiekošo pie baznīcas vēroja no savu māju balkoniem. 

„Effatas” slavēšanas grupas vadītājs Normunds Pucis atzina, ka šoreiz cilvēki bija atsaucīgāki: „Acīmredzot tāpēc, ka šāds pasākums notika jau otro reizi. Viņi sāk pierast, ka pie baznīcas kaut kas tāds notiek un tāpēc sāk izrādīt uzmanību. Sirsnīgs paldies visiem, kas atnāca, t.sk. jauniešiem no Jēkaba katedrāles un arī pašiem sv.Trīsvienības draudzes locekļiem, kas bija ļoti atsaucīgi.” 

Anda Japeniņa no misijas „Effata” dalījās, ka visspilgtāk viņai iespiedies prātā prieks, kas valdīja to cilvēku vidū, kas piedalījās abos lūgšanu vakaros. Jautāta, kas tas par prieku, viņa atbildēja: „Varbūt par to, ka cenšamies dot, skaļi apliecināt to, ka ticam”. Daži no dalībniekiem pasākumā piedalījās, stāvot uz ielas un uzrunājot garāmgājējus, paskaidrojot notiekošā nozīmi un liecinot par savu ticību. 

„Pasākumā valdīja ļoti draudzīgs noskaņojums,” atzina Ināra Enikova no misijas „Effata”. „Šo draudzīgumu izjutu gan no tiem cilvēkiem, ar kuriem kopā slavējām Dievu, gan arī no tiem, kurus sastapu un uzrunāju uz ielas blakus baznīcai. Mani fascinēja tā sajūta, ka esam pilsētā zem klajas debess, baznīcas priekšā un lūdzam Dievu. Iesaku katram to izjust!” 

Misija „Effata” cer, ka šiem diviem evaņģelizācijas pasākumiem pie sv.Trīsvienības baznīcas sekos vēl nākamie, kuros piedalīsies arvien vairāk kristieši un apkārtējo māju iedzīvotāji, lēnām iestaigājot ceļu uz tuvējo baznīcu.

 

Sagatavoja Ingrīda Puce

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti