Kristietis biznesa pasaulē

Kā Jūs pats nonācāt līdz ticībai?

Ticējis esmu visu savu dzīvi, bet vairāk ticību atklāju pirms trīsdesmit gadiem.

Kādā veidā jūs toreiz, pirms trīsdesmit gadiem nonācāt pie ticības atklājuma?

Pārsvarā tas notika harizmātiskās atjaunotnes ietvaros. Tur es saņēmu patiesu garīgu atjaunotni. Tā, kā es vēlējos šo ticību nemitīgi padziļināt, es nolēmu tam nemitīgi veltīt savu laiku, dodot laiku lūgšanai, adorācijai, lai vairāk un vairāk būtu vienots ar Jēzu.

Vērojot pasaules norises ir sajūta, ka pasaulē pieaug labi izglītotu, materiāli nodrošinātu, taču reliģijas jautājumos vienaldzīgu cilvēku ietekme. Vai ir pamats satraukumam par to?

Es domāju, ka nav vērts satraukties, jo visur, kur es eju, redzu, ka ir garīga atjaunotne. Tam, ko jūs pieminējāt, es varētu piebilst, ka ticību ir svarīgi izdzīvot sirds līmenī. Vienīgās briesmas pastāv tad, kad esot intelektuālā vidē, zinātnieku, biznesa vidē, cilvēki vēlas darboties tikai ar savu prātu. Bet patiesa ticība nenotiek prāta līmenī, tā notiek sirds līmenī. Neatkarīgi no tās vides, no kuras mēs nākam, ja mēs piekrītam atvērt mūsu sirdis, mēs varam ieiet arī ticības dzīvē.

Vai ir viegli saskaņot savu kristieša būtību ar mūsdienu biznesa pasaules noteikumiem?

Es neteiktu, ka tas ir viegli, bet tas kļūst iespējams, es pat teiktu, ka tas kļūst vieglāk tad, kad mēs pieņemam patiesu lēmumu. Ir jānolemj, ka Dievs mūsu dzīvē būs pirmajā vietā un jādistancējas no tā, ko cilvēki varētu teikt vai domāt. Ja mēs esam pieņēmuši šādu lēmumu, šī abu jomu savienošana kļūst daudz vieglāka. Dodot Dievam pilnīgu piekrišanu, Viņš, savukārt, mums dod visas iespējamās un vajadzīgās žēlastības lai mēs pilnībā izdzīvotu arī mūsu ticību.

Paldies par sarunu! Lai Dieva svētība Jūs pavada turpmākajā darbā un lai biznesmeņi, turīgie cilvēki savā darbībā ņem no Jums piemēru!

 

Aigars Brikmanis, Vatikāna Radio, Rīga.

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti