Rimini: debates par kristiešu klātbūtni musulmaņu valstīs

No 19. līdz 25. augustam Rimini notiek 28. Tautu draudzības mītiņš, kas šoreiz veltīts patiesības meklējumiem. Pasākumu organizē Luidži Džussani dibinātā kustība „Komūnija un atbrīvošana”.Tautu draudzības mītiņa dalībnieki vakar diskutēja par jautājumu, kas saistīts ar kristiešu klātbūtni musulmaņu zemēs, kā arī Tuvējo Austrumu reģionā. Ēģiptiešu izcelsmes itāļu publicists Magdi Allams aicināja „Rietumu cilvēkus” būt atbildīgiem par saviem lēmumiem, kuru mērķis ir mazināt vardarbību. Glābjot kristiešus, mēs glābjam sevi.

Laikraksta „Tracce” redaktors Alberto Savorana norādīja uz Benedikta XVI vārdiem: „Tas, kurš grib būt uzticīgs Dievam, agrāk vai vēlāk saskarsies ar citu cilvēku neizpratni un vajāšanām”. „Redzam, ka pāvesta teiktais šodien īstenojas” – uzsvēra žurnālists.

Marokas Sieviešu apvienības viceprezidente Dounija Ettaiba atgādināja, ka „ir pienācis laiks sākt no jauna meklēt savas kultūras un vēstures saknes”. Viņa centās atspēkot mītu par tā dēvētām mērenā islama valstīm, kur tūkstošiem kristiešu tiek piespiesti kļūt par musulmaņiem.

Savukārt Svētās Zemes franciskāņu kustodija vadītājs t. Pierbattista Pizzaballa mītiņa dalībnieku uzmanību vērsa uz kristiešu klātbūtnes nozīmi Tuvējo Austrumu reģionā. Uzsvēra, ka, neraugoties uz dažāda veida grūtībām, viņiem tur ir jāpaliek. „Baznīcas vārdā liecināt par savu klātbūtni Svētajā Zemē ir tur esošo kristiešu uzdevums” – teica t. Pizzaballa. „Jo šajā zemē mēs visi esam dzimuši” – viņš piebilda, norādot uz Baznīcas vēstures un Rietumu kultūras saknēm. Svētās Zemes kustodijs skaidroja, ka kristiešu klātbūtne varētu kalpot par „vienotības tiltu” starp Izraēlu un Palestīnu. Lai to veiktu, ir jāizveido stipri pamati abās konfliktā ierautajās pusēs. Šajā gadījumā palīdzēt var „kristiešu klātbūtne un viņu liecība par labāku dzīvi”.

T. Pierbattista Pizzaballa runāja arī par Eiropu, kas, viņaprāt, ir vienīgais kontinents, kas vislabāk izprot Svētās Zemes problēmas, jo arī tai ir senas kristīgās saknes. Taču Eiropas politiķi nepareizi izprastā laiciskuma vārdā baidās tās risināt. „Tādēļ ir nepieciešama lielāka vienotība un redzamāka kristiešu klātbūtne. Jābūt vienotiem ne tikai naudas došanā. Lai gan Eiropa finansiāli atbalsta Svētās Zemes kristiešus, taču runa ir par aktīvāku iesaistīšanos politiskajā un kultūras jomās. Pirmāmkārtām ir vajadzīga lielāka drosme” – atgādināja Svētās Zemes kustodija vadītājs.

LRKBIC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti