Mocekļu darbi ir liecība par patiesību, kas rakstītas ar asīnīm

Benedikta XVI pontifikāta laikā Baznīca ir pasludinājusi par svētiem 14 un svētīgiem 559 ticīgos. Skaitliski vislielākās beatifikācijas svinības notika svētdien, 28. oktobrī, Vatikānā. Altāru godā tika paaugstināti 498 mocekļi – Spānijas pilsoņu kara upuri. Mocekļu darbi ir liecība par patiesību, kas rakstītas ar asīnīm. Par to pāvests runāja apcerē pirms lūgšanas „Kunga Eņģelis”.

“Oktobris – misijām veltītais mēnesis – noslēdzas ar Spānijas mocekļu sniegto augstāko ticības patiesības apliecinājumu. Šajās dienās Brazīlijā un Austrijā notika ticības mocekļu Albertinas Berkenbrokas, Emmanuela Gomeza Gonzaleza, Adilio Daronča un Franca Jēgerštettera beatifikācijas svinības. Visu šo mocekļu piemērs apliecina, ka kristība uzliek pienākumu drosmīgi piedalīties Dieva Valstības veidošanā, līdz pat, ja būs tāda vajadzība, savas dzīvības upurēšanai” – teica Benedikts XVI.

Pāvests uzsvēra, ka bez asins moceklības ne mazāk svarīga ir arī „bezasiņu moceklība” – kā to redzam jaunās svētīgās Celīnas Hudzinskas-Boženskas dzīvē. Kristus Augšāmcelšanās māsu kongregācijas dibinātājas beatifikācijas svinības notika 27. oktobrī sv. Jāņa Laterāna bazilikā. Runa ir par klusu, taču varonīgu kristiešu liecību, kuri, dzīvojot saskaņā ar Evaņģēliju, uzticīgi veica savus ikdienas pienākumus un kalpoja nabagiem. „Pelēkās ikdienas moceklība ir spožs piemērs mūsu sekularizētajā sabiedrībā. Tā ir mierpilna cīņa par mīlestību, kuru veikt ir aicināti visi kristieši” – teica Benedikts XVI.

Mocekļi, atdodot savu dzīvību par Kristu, sasniedza varonības augstāko pakāpi. Visi kristieši ir aicināti uz svētumu – uzsvēra kard. Žozē Saraiva Martins. 28. oktobrī sv. Pētera laukumā Kanonizācijas lietu kongregācijas prefekts kopā ar 70 spāņu bīskapiem vadīja 498 mocekļu beatifikācijas svinības. „Benedikts XVI uzticēja man – viņa speciālajam delegātam – publiskot dokumentu, kurā Svētais tēvs pasludina par svētīgiem 498 mocekļus, – sacīja kard. Martins. – Viņi izlēja savas asinis par ticību Spānijas pilsoņu kara laikā (1934-1937). Jauno svētīgo vidū ir bīskapi, priesteri, reliģiozo ordeņu un institūtu locekļi, kā arī laji. Visjaunākajam bija 16, bet vecākajam – 78 gadi”.

Kard. Saraiva Martins uzsvēra, ka pustūkstotis šodien beatificēto mocekļu atdeva savu dzīvību no mīlestības pret Kristu, Baznīcu un pasauli. Pirms nāves viņi ne tikai piedeva, bet arī lūdzās par savām slepkavām. Par to liecina beatifikācijas procesa dokumenti, kas tika savākti 14 Spānijas diecēzēs. Mocekļi nomira Spānijas teritorijā. Lielākā daļa ir spāņi. Mocekļu vidū ir arī ticīgie no Francijas, Meksikas un Kubas. Viņu vēstījums ir īpaši aktuāls mūsdienās, kad ticīgie pamazām zaudē savu patieso identitāti. „Kristieša dzīve ir personisks un katru dienu veikts ticības apliecinājums” – atgādināja Kanonizācijas lietu kongregācijas prefekts.

Sv. Pētera bazilikā pirmdienas rītā notika pateicības Svētā Mise par 498 Spānijas mocekļu beatifikāciju. Vatikāna valsts sekretāra kard. Tarčisio Bertone vadītajā dievkalpojumā piedalījās vairāki tūkstoši ticīgo. 29. oktobrī Romā, noslēdzot mocekļu piemiņai veltītās svinības, Spānijas bīskapu konferences ģenerālsekretārs Huans Antonio Martinezs Kamino SJ vadīja preses konferenci. Spānijas mocekļu beatifikācija ir 20. gadsimtā cietušās Baznīcas pagodināšana.

LRKBIC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti