Spānija: jauniešu tikšanās Santjāgo de Kompostela

Santjāgo de Kompostelas saktuārijā svētdien noslēdzās jauniešu tikšanās URCA 2008. Nozīmīgais un lielu popularitāti ieguvušais pasākums šogad bija veltīts garīgajai formācijai, solidaritātei un mākslai. To organizēja apvienība URCA un Spānijas Bīskapu konferences jauniešu padome. Pirmo reizi šāds pasākums notika 1992. gadā.
Vārds «urca» nozīmē lielu laivu, kas tika izmantota dažādu preču pārvadāšanai pāri okeānam, īpaši Galīcijas reģiona iedzīvotāju emigrācijas laikā. Tagad šo laivu piepilda jaunieši, kuri vēlas kopīgi atklāt pasauli solidaritātes un mākslas perspektīvā – skaidroja organizatori. Tikšanās ietvarā notika semināri, paneļdiskusijas, darbs grupās un koncerti. «Zinātne un reliģija», «Imigrantu pieņemšana Galīcijā», «Jaunas iniciatīvas taisnīgai tirdzniecībai» – tie bija tikai daži temati no bagātā pasākumu klāsta.

Tikšanās, kurā piedalījās vairāk nekā 100 tūkstoši jauniešu, norisinājās pāvesta Jāņa Pāvila II vārdā nosauktajā Starptautiskajā Eiropas centrā, kas atrodas Monte de Gozo, Prieka kalnā. No šīs vietas svētceļnieki, kuri dodas uz Santjāgo de Kompostelu, pirmo reizi ierauga katedrāli, kur atrodas apustuļa sv. Jēkaba kaps.
LRKBIC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti