Vatikānā prezentēta instrukcija par Augstākajiem reliģijas zinātņu institūtiem

Vatikānā prezentēta Katoliskās izglītības kongregācijas sagatavotā instrukcija par Augstākajiem Reliģijas zinātņu institūtiem. Intervijā Vatikāna radio kard. Zenons Groholevskis skaidroja, ka dokumenta mērķis ir palīdzēt institūtiem «nodrošināt adekvātu akadēmisko līmeni un atbildēt vietējo Baznīcu prasībām veidot jaunus institūtus». Atgādināja, ka Otrais Vatikāna koncils atmodināja lajos vēlmi padziļināt zināšanas par ticību, lai stiprinātu un bagātinātu garīgo dzīvi, aizstāvētu un pamatotu ticības patiesības un aktīvi veiktu Baznīcas apustulātu. Tādēļ radās ideja dibināt Augstākos Reliģijas zinātņu institūtus. Tie iekļauti Katoļu Baznīcas Tiesību kodeksā (1983) un Austrumu Baznīcu Tiesību kodeksā (1990).
Kard. Groholevskis uzsvēra, ka reliģijas zinātņu institūtu juridiskais un akadēmiskais statuss tika noteikts Katoliskās izglītības kongregācijas dokumentā, kas izdots 1986. gadā. Tomēr laika gaitā ir notikušas lielas izmaiņas gan valstu likumdošanā izglītības jautājumos, gan Baznīcas pastorālajā darbā. Katoliskās izglītības kongregācijas prefekts norādīja uz «Boloņas līgumu». Daudzās Eiropas valstīs, lai iegūtu kristīgās mācības skolotāja kvalifikāciju, bija nepieciešami 5 gadi, bet saskaņā ar reliģijas zinātņu institūtu normām to varēja iegūt pēc 4 gadu studijām. Tādēļ vajadzēja pārskatīt iepriekšējos normatīvus un izdot jaunu instrukciju.

Augstākais reliģijas zinātņu institūts (RARZI) darbojas arī Latvijā. Tas piedāvā augstāko izglītību ētikas un katoliskās ticības jomā. Institūta direktors ir pr. Paskals Marija Jerumanis.
LRKBIC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti