Semināra lielie svētki!

Pl. 12.00 sākās Svētā Mise, ko vadīja kardināls Jānis Pujats, koncelebrējot semināra vadībai un daudziem priesteriem. Kardināls īpaši uzsvēra trīs lietas, kas ir ļoti nozīmīgas topošo priesteru dzīvē – lūgšanu dzīve, izglītošanās un darbs ar cilvēkiem. Pēc sprediķa kardināls pasvētīja sutanas un vecāko kursu semināristi palīdzēja pirmo reizi uzvilkt sutanas 1. kursa audzēkņiem.
Pēc Sv. Mises sekoja fotografēšanās un svinīga agape, kuras sākumā 1.kurss pateicās saviem vecākiem, draugiem un pāri visam – Dievam par šo dāvāto mirkli! Jauku apsveikumu bija sagatavojis 2. kurss, pārbaudot kursabiedru zināšanas vienam par otru. Tālāk sekoja laba vēlējumi no daudziem priesteriem un viesiem.
Paši svētku vaininieki atklāj savas domas par sutanu un šiem svētkiem:
Aivars: „Ieģērbšana man nozīmē to, ka ir sperts viens solis uz priekšu mana aicinājuma ceļā. Lai gan sutana ir tikai apģērbs, tā ir spēcīga Dievam veltītās dzīves zīme. Es to uztveru kā Dieva žēlastības dāvanu, jo domāju, ka sutanas valkāšana nostiprinās manu apņemšanos kļūt par labu priesteri.”
Kārlis: „Ieģērbšana man nozīmē, ka tieku īpašā veidā ietērpts kalpošanai Dievam un cilvēkiem. Tā palīdz sajust un apzināties, ka īpašā veidā piederu Dievam. Tā ir līdzejoša zīme aicinājuma uz priesterību ceļā.”
Vitālijs: „Ieģērbšana neapšaubāmi ir nozīmīgākā diena manā dzīvē, jo sutana ārēji pauž iekšējo atsacīšanos no pieķeršanās pasaulei. Šis tērps ir zīme tam, ka priesteris vai seminārists atdarina Kristus dzīvi, sutana liecina par piederību Kristus Baznīcai. Tāpēc es ar lielu dievbijību un atbildību gribu valkāt sutanu.”
Pēteris: „Sutana man nozīmē apģērbu, kas parāda, kas es esmu, jo pēc apģērba mēs varam pateikt, kurš ir ārsts, sportists utt. Uzvelkot sutanu, es varu parādīt, ka es nekautrējos no sava aicinājuma, un varbūt mans piemērs uzrunās kādu citu. Protams, bez ārējās zīmes sutana man liek kļūt labākam un svētākam, atsacīties no visa sliktā, kas citus varētu ieļaunot.”
 
Pirmā kursa vārdā vēlos pateikties par šo dienu semināra vadībai un visiem, kas kalpoja mums patiesā tuvākmīlestībā. Lai Dievs jums visiem šajā gavēņa laikā dāvā īpašu prieku un spēku to dāvāt citiem!
Guntars Skutels 5.kurss

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti