Lūgšanu brokastis Kuldīgā

Kuldīgas kultūras centrā 18. februārī, plkst. 10.00, notika Kuldīgas novada Lūgšanu brokastis, ko organizēja Kuldīgas novada Domes Reliģisko lietu konsultatīvā padome.
Cilvēkiem, kuri uzņēmušies lielu atbildību, nepieciešams iedrošinājums, vadība un spēks, ko var dot tikai Dievs. Šādā ticībā un pārliecībā Kuldīgā tika organizētas Lūgšanu brokastis, kurās piedalījās Rīgas arhibīskaps-metropolīts Zbigņevs Stankevičs.

Uz brokastīm un lūgšanu bija aicināti Kuldīgas novada Domes deputāti, pašvaldības iestāžu un uzņēmumu vadītāji, mācību iestāžu direktori, biznesa un dažādu nozaru pārstāvji, mākslinieki, sportisti, žurnālisti un Kuldīgas novadā esošo draudžu pārstāvji.
Lūgšanu brokastis vadīja Kuldīgas novada Domes Reliģisko lietu padomes priekšsēdētājs Gints Pallo. Klātesošos uzrunāja Kuldīgas novada Domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa. Brokastis svētīja Pāvils Brūvers, Latvijas evaņģēliski luteriskās Baznīcas Liepājas diecēzes bīskaps. Savukārt galveno uzrunu par cerību lūgšanu dalībniekiem teica Rīgas arhibīskaps-metropolīts Zbigņevs Stankevičs.
Pasākuma ietvaros bija iespējams noskatīties arī Skrundas televīzijas veidoto filmu „Liecības par tikšanos ar Dievu”, kā arī dzirdēt kuldīdznieku Ulda Stieģeļa un Valda Plauža liecības. Pasākumā dziedāja Toms Mikāls un Evija Vēbere.
Šīs bija jau otrās lūgšanu brokastis Kuldīgā, – pirmais šāds pasākums tika rīkots pērn. Savukārt Latvijas mēroga Lūgšanu brokastis notiek jau kopš 2005. gada. Uz tām tiek aicinātas valsts augstākās amatpersonas, pašvaldību vadītāji un ārzemju viesi, lai sniegtu un saņemtu savstarpēju garīgu, morālu un ētisku iedrošinājumu.
Lūgšanu brokastu tradīcija aizsākās 1952. gadā Amerikas Savienotajās Valstīs, dažādu līmeņu vadītājiem apjaušot, ka tikai labklājība vien nespēs risināt daudzos izaicinājumus. Vienotībā un saskaņā, tiekoties brokastu laikā, viņi guva stiprinājumu un gudrību rīcībai. Līdzīgi pasākumi katru gadu notiek vairāk nekā 40 valstīs.
Sadarbībā ar Kuldīgas novada pašvaldību sagatvoja Katoļu Baznīcas Informācijas centrs
 

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti