Notiks ekumenisks aizlūgums par Japānas zemi un tautu

Rīgas Doms un Latvijas Republikas Ārlietu ministrija aicina uz ekumenisku aizlūgumu par Japānas zemi un tautu un koncertu „Veltījums Japānai”, kas notiks sestdien, 26. martā plkst. 18.00 Rīgas Domā. Aizlūguma svētbrīdi kopā ar citu konfesiju pārstāvjiem vadīs Rīgas arhibīskaps – metropolīts Zbigņevs Stankevičs.
„Pēdējās dienās mūs visus ir aizsniegušas ziņas par Japānas traģēdiju, kas ir nodēvēta par lielāko traģēdiju tautas vēsturē kopš II pasaules kara. Vairāki desmiti tūkstoši bojā gājušo, milzīgs skaits to, kas palikuši bez pajumtes”, pauž Rīgas Doma dekāns Elijs Godiņš. „Šāda traģēdija mūs neatstāj vienaldzīgus. Solidarizējoties ar Japānas zemi un tautu, Rīgas Doms aicina visus, kas vēlas paust savu atbalstu Japānas tautai, uz aizlūguma svētbrīdi un koncertu. Mēs nevaram būt vienaldzīgi un novērsties redzot, ka citi cieš. Mēs varam izteikt savu atbalstu ar savu klātbūtni, ar mūziku, ar lūgšanu”.
Aizlūguma svētbrīdi vadīs Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas bīskaps Guntars Dimants, Romas Katoļu baznīcas Latvijā Rīgas diecēzes arhibīskaps – metropolīts Zbigņevs Stankēvičs un citu konfesiju vadītāji un pārstāvji.

Veltījuma koncertā uzstāties atsaukušies mūziķi no Latvijas Nacionālās operas, Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas. Koncertā piedalīsies Evija Martinsone /soprāns/, Raimonds Ozols /vijole/, Artis Sīmanis /saksofons/, vokālais ansamblis Luar, Tālivaldis Deksnis, Kristīne Adamaite un Roberts Hansons /ērģeles/. Programmā izskanēs Palestrīnas, J.S. Baha, S. Franka, Ž. Masnē, J. Mediņa, E. Dārziņa, N. Gothema, G. Grigorjevas un citu komponistu skaņdarbi.
Pasākuma laikā būs iespēja ziedot Japānas zemestrīcē cietušo cilvēku atbalstam, nododot līdzekļus Japānas Sarkanajam Krustam.
LELB

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti