Vēstnieks Einars Semanis dāvina pāvestam grāmatu „Pasaules gaisma” latviešu valodā

9.janvārī Vatikāna Apustuliskajā pils Regia zālē notika pāvesta Benedikta XVI saruna ar Latvijas vēstnieku pie Svētā Krēsla Einaru Semani. Pāvests sūtīja savu svētību un apsveikumus, un vislabākos novēlējumus Latvijai Jaunajā gadā. Vēstnieks savukārt nodeva pāvestam apsveikumus Jaunajā gadā no Latvijas Valsts prezidenta Andra Bērziņa un Latvijas tautas. E.Semanis uzdāvināja Viņa Svētībai grāmatu „Pasaules gaisma” latviešu valodā. Pāvests bija ļoti iepriecināts un pateicīgs par to, ka grāmata ir sasniegusi Latvijas lasītāju un ka tā ir publicēta latviešu valodā.

Sarunas gaitā vēstnieks informēja pāvestu, ka Latvija cer nākotnē uzņemties godu organizēt Pasaules Jauniešu dienas. E. Semanis arī atzīmēja, ka par Eiropas cilvēku Latvijā 2011. gadā ir kļuvis Rīgas arhibīskaps – metropolīts Zbigņevs Stankevičs un ka tas reizē simbolizē arī atzinību Baznīcas lomai Latvijas sabiedrības garīgajā atjaunotnē.

Saruna notika pāvesta Benedikta XVI ikgadējās tikšanās laikā ar vēstniekiem, kas ir akreditēti pie Svētā Krēsla. Uzrunā diplomātiskajam korpusam pāvests vēstīja par savu skatījumu uz procesiem pasaulē. Tā pamatā ir aicinājums starptautiskajās attiecībās novērtēt solidaritātes lomu un ievērot galvenās cilvēktiesības un universālos ētikas pamatprincipus. Pāvests uzsvēra reliģijas brīvības nozīmi mūsdienu pasaulē. Savā šī gada uzrunā Benedikts XVI īpaši pievērsās jaunatnes un izglītības lomai ekonomiskās krīzes pārvarēšanas gaitā.

Grāmata „Pasaules gaisma. Pāvests, Baznīca un laika zīmes” ir vācu žurnālista un rakstnieka Pētera Zēvalda saruna ar pāvestu Benediktu XVI, kurā pāvests personīgā un tiešā veidā atbild uz svarīgiem jautājumiem par Dievu, Baznīcu un pasauli. Latviešu valodā tā nāca klajā izdevniecībā „Vox Exxlesiae” sadarbībā ar izdevniecību „Pētergailis” un ar „Baltic International Bank” atbalstu.

www.am.gov.lv

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti