Pūpolsvētdienā un Lielajā Ceturtdienā notiks labdarības koncerts “Stabat Mater”

Svētdien, 1. aprīlī pl. 20.00 Rīgas Sv. Marijas Magdalēnas baznīcā (Klostera ielā 2) un ceturtdien 5. aprīlī pl. 19.00 Rīgas Jēzus baznīcā (Elijas ielā 18) notiks Lieldienu laika labdarības koncerts “Stabat Mater” misijas “Pakāpieni” Bēbīšu mājas atbalstam.

Abos koncertos Pūpolsvētdienā un Lielajā Ceturtdienā klausītāji būs aicināti dzirdēt pazīstamo itāliešu komponista Džovanni Batistas Pergolēzi sakrālās mūzikas skaņdarbu “Stabat Mater”. Šoreiz tā skaistumu atklās dziedātājas Marcelīna Krolicka (soprāns) un Zanda Švēde (mecosoprāns), un ērģelniece Vita Kalnciema.

Dž. B. Pergolēzī skaņdarbs “Stabat Mater” ir pazīstamākais no komponista darbiem. Tas stāsta par Jēzus Kristus mātes Marijas ciešanām, pārdzīvojot sava Dēla nāvi pie krusta. Lai arī teksta vēstījums ir traģisks, mūzika cauri ciešanām pauž arī cerības noskaņu, tādējādi jau atgādinot par Lieldienu augšāmcelšanās prieku.

Dziedātāja Marcelīna Krolicka ir no Polijas. Šobrīd viņa starptautiskās Erasmus programmas ietvaros studē Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā pie profesores Lilijas Greidānes.
Dziedātāja Zanda Švēde šobrīd apgūst vokālo mākslu Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā pie docētājas Andžellas Gobas.

Ērģeļmūzikas klausītājiem pazīstamā māksliniece Vita Kalnciema ir mācību spēks Latvijas Mūzikas akadēmijā, Rīgas Doma kora skolā, kā arī Rīgas Jēzus ev. lut. baznīcas ērģelniece. Viņa regulāri koncertē gan Rīgas Domā, gan citās Latvijas baznīcās. Vita Kalnciema ir sniegusi koncertus Latvijā, Igaunijā, Lietuvā, Polijā, Krievijā, Kanādā, Zviedrijā, Dānijā, Nīderlandē, Vācijā, Austrijā, Šveicē, Ungārijā, kā arī ieskaņojusi vairākas skaņuplates sērijā Latvijas vēsturiskās ērģeles, sagatavojusi ierakstus radio un TV fondiem.

Koncertu rīko Kristīgo mūziķu apvienība “Crescendo” sadarbībā ar labdarības organizāciju misiju “Pakāpieni”. Koncerts būs kā mūziķu dāvana klausītājiem. Savukārt katrs koncerta klausītājs būs aicināts pēc savām iespējām ar ziedojumu atbalstīt misijas “Pakāpieni” uzturēto Bēbīšu māju Tukumā.

Misija “Pakāpieni” ir Latvijā pazīstama sabiedriskā labuma organizācija, kas palīdz bērniem maznodrošinātās ģimenēs un grūtniecēm krīzes situācijā. Tās vadītāju Danas un Viljama Šulcu, un viņu atbalstītāju aprūpē visā Latvijā ir 300 personīgi iepazītas ģimenes, kurām viņi sniedz cerību un palīdz rast konkrētus risinājumus. Bēbīšu māja Tukumā ir izveidota kā patvēruma vieta grūtniecēm un jaunajām māmiņām krīzes situācijā, kur viņas noteiktu laiku var dzīvot sirsnīgā audžuģimenes atmosfērā, mācoties rūpēties par saviem jaundzimušajiem un rast dzīvei stingru pamatu.

Ieeja koncertā par ziedojumiem.

Kristīgo mūziķu apvienība “Crescendo”

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti