Baltijas Jauniešu festivāla organizēšanā aicināti iesaistīties jaunieši un draudzes

2012. gada 9. jūnijā Arēnā Rīga notiks Baltijas Jauniešu festivāls, kuru rīko Baltijas valstu baznīcas sadarbībā ar Billija Grehema Evaņģēlisko asociāciju. Festivāla mērķis ir evaņģelizēt Latvijas, Igaunijas un Lietuvas jauniešus mūzikas koncerta ietvaros.

Atbalstu Baltijas Jauniešu festivālam ir paudis Rīgas arhibīskaps – metropolīts Zbigņevs Stankevičs, kurš aicina Rīgas arhidiecēzes draudzes un katoļu jauniešus iesaistīties tā organizēšanā, lai gūtu pieredzi šādu plaša mēroga ekumeniska evaņģelizācijas pasākuma rīkošanā, kā arī lai īstenotu evaņģelizāciju savā apkārtnē.

Kā var iesaistīties?

DRAUDZE

Festivālā kalpos apmēram 1500 garīgie padomdevēji no dažādām Latvijas draudzēm. Draudzei ir iespēja iesaistīties festivāla rīkošanā, deleģējot savus padomdevējus.

Padomdevēji tiks sagatavoti speciālos garīgās padomdošanas kursos. Lūgums pieteikties uz garīgās padomdošanas kursiem Vidzemes katoļu jauniešu centrā pa tālr. +371 27499556 (Daina) vai rakstot uz e-pastu vkjcentrs@gmail.com.

Lūgšanu un gavēņa diena

Lai lūgtu svētību un vadību gan festivāla organizēšanā, gan norisei Festivāla Lūgšanu komiteja aicina garīdzniekus un draudžu locekļus uz vienotu Lūgšanu un gavēņa dienu 30. martā. Kopējs pasākums notiks Pestīšanas Armijas telpās Rīgā, Bruņinieku ielā 10a, 30. martā no pl.15.00 līdz 21.00. Lūgšanu un gavēņa dienas kopīgajā pasākumā Pestīšanas Armijas telpās klātesošos uzrunās festivāla direktors Viktors Hamms (Billija Grehema Evaņģēliskā asociācija), bīskaps Pāvils Brūvers (LELB Liepājas diecēze) un mācītājs Aleksands Čebotarjovs (draudze „Labā Vēsts”). Kopīgas lūgšanas vadīs mācītāji un festivāla organizācijas komiteju dalībnieki. Pasākuma programmā paredzēta arī slavēšana kopā ar dažādu konfesiju mūziķiem – tajā piedalīsies Āgenskalna baptistu draudzes slavēšanas grupa, Ķekavas vasarsvētku draudzes slavēšanas grupa, kā arī katoļu laju apvienības – kopienas „Effata” slavēšanas grupa.

JAUNIEŠI

Kļūt par brīvprātīgo

Palīdzība būs nepieciešama dažādu praktisku darbu veikšanā gan pirms festivāla, gan tā laikā, sagatavojot izdales materiālus, palīdzot festivāla tehniskajam dienestam, ierādot vietas, uzturot kārtību festivāla laikā, sinhroni tulkojot angļu – latviešu un angļu – lietuviešu valodās. Interesentus lūdzam pieteikties Vidzemes katoļu jauniešu centrā pa tālr. +371 27499556 (Daina) vai rakstot uz e-pastu vkjcentrs@gmail.com.

Dziedāt draudžu apvienotajā korī

Katoļu jaunieši ir aicināti dziedāt draudžu apvienotajā korī. Lai pievienotos draudžu apvienotajam korim, lūgums pieteikties pa tālr. 20249162 (Ineta) vai rakstot uz e-pastu ineta.petuhova@gmail.com.

Piedalīties Slavēšanas un lūgšanu vakaros

Lai gaidāmo festivālu uzticētu Dieva vadībai, ir paredzēti vairāki Lūgšanu vakari, kas notiks dažādu konfesiju dievnamos. Katoļu draudzē – Rīgas Svētā Jēkaba katedrālē – Slavēšanas un lūgšanu vakars notiks 27. aprīlī, pl. 19.00.

Aicināt draugus uz Baltijas Jauniešu festivālu

Draudzēm ir iespējas saņemt īpašas kartītes, kurās jaunieši aicināti ierakstīt savu draugu vārdus, par kuriem viņi apņemas lūgties, un kurus vēlētos aicināt uz festivālu. Kartītes iespējams saņemt Vidzemes katoļu jauniešu centrā: tālr. +371 27499556 (Daina), e-pasts vkjcentrs@gmail.com.

Iespēja pasūtīt autobusu

Tāpat draudzēm ir iespēja pasūtīt autobusus, kas draudžu jauniešus ar viņu draugiem nogādās Arēnā Rīga no citām pilsētām. Lai pasūtītu autobusu, lūgums sazināties ar Vidzemes katoļu jauniešu centru pa tālr. 29795987 (Jānis) vai rakstot uz e-pastu vkjcentrs@gmail.com.

Iespējams rezervēt sēdvietas Baltijas jauniešu festivālā

Individuālie festivāla apmeklētāji var rezervēt savu bezmaksas sēdvietu Arēnā Rīga festivāla mājaslapā, www.byf2012.lv. (Draudžu pieteiktajām grupām individuālā vietu rezervācija nav nepieciešama, jo grupām sēdvietas Arēnā Rīga būs jau rezervētas līdz ar autobusa pieteikšanu festivālam.)

Baltijas Jauniešu festivāla mājas lapā www.byf2012.lv iespējams uzzināt vairāk par festivāla norisi un programmu, kā arī par mūziķiem, kas piedalīsies festivālā.

LRKB IC/ Vidzemes Katoļu jauniešu centrs 

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti