Deputāti lūdz ministru prezidentam izsmeļošas atbildes par dzimumu līdztiesības politiku

36 deputāti, kas pārstāv visas 11. Saeimas frakcijas, ir parakstījuši atklātu vēstuli „Par Ministru kabineta atbildi par Dānijas metodisko materiālu pirmsskolas izglītības iestādēm un „Plānu dzimumu līdztiesības īstenošanai 2012.-2014.gadam””, ko adresējuši ministru prezidentam, izglītības un zinātnes ministram, labklājības ministrei, veselības ministrei un tiesībsargam.

Vēstulē viņi aicina atbildīgās institūcijas un amatpersonas iepazīties ar ekspertu viedokļiem un komentāriem saistībā ar „Plānu dzimumu līdztiesības īstenošanai 2012.-2014.gadam” un Dānijas metodisko materiālu un bērnu grāmatām, ko deputāti pēdējā laikā ir saņēmuši, un savas kompetences ietvaros sniegt izsmeļošas atbildes par katru no tajos minētajiem jautājumiem pēc būtības.

Ņemot vērā tēmas aktualitāti, pārpublicējam gan deputātu vēstuli, gan pievienoto ekspertu viedokļu un komentāru apkopojumu.

Ministru prezidentam V.Dombrovskim
Izglītības un zinātnes ministram R.Ķīlim
Labklājības ministrei I.Viņķelei
Veselības ministrei I.Circenei
Tiesībsargam J.Jansonam

***

Par Ministru kabineta atbildi par Dānijas metodisko materiālu pirmsskolas izglītības iestādēm un „Plānu dzimumu līdztiesības īstenošanai 2012.-2014. gadam”

2012. gada 27. novembrī Ministru kabinets noraidīja Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas lūgumu pārskatīt „Plānu dzimumu līdztiesības īstenošanai 2012.-2014.gadam”, kā arī neatbalstīja komisijas atzinumu par Labklājības ministrijas un Ziemeļvalstu Ministru padomes projekta ietvaros izdoto dāņu autores Louise Windfeldt bērnu grāmatu „Diena, kad Kārlis bija Karlīna” un „Diena, kad Rūta bija Rihards” un metodiskā līdzekļa „Pirmsskolas, kurās ir vieta PepijPrinčiem un PirātPrincesēm” nepiemērotību izmantošanai Latvijas pirmsskolas izglītības iestādēs.

Metodiskā materiāla un bērnu grāmatu publiskošana sabiedrībā ir izraisījusi asas diskusijas, pievēršot dzimumu līdztiesības politikai vēl nebijušu sabiedrības uzmanību.

Informējam, ka Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas deputāti pēdējo mēnešu laikā saistībā ar „Plānu dzimumu līdztiesības īstenošanai 2012.-2014.gadam” un iepriekš minēto Dānijas metodisko materiālu un bērnu grāmatām ir saņēmuši ekspertu viedokļus un komentārus, kuri prasa papildu izvērtējumu un skaidrojumus no atbildīgo institūciju un amatpersonu puses.

Lūdzam iepazīties ar viedokļu un komentāru apkopojumu, kas pievienots šīs vēstules pielikumā, un savas kompetences ietvaros sniegt mums, Saeimas deputātiem, izsmeļošu atbildi par katru no apkopojumā minētajiem jautājumiem pēc būtības.

11. Saeimas deputāti I.Rībena, J.Kursīte, R.Dzintars, V.Poriņa, G.Igaunis, I.Vanaga, G.Bilsēns, V.Reskājs, Ņ.Ņikiforovs, A.Jakimovs, J.Vucāns, I.Čaklais, G.Bērziņš, I.Laizāne, J.Dombrava, I.Parādnieks, I.Latkovskis, K.Krēsliņš, R.Naudiņš, D.Stalts, Dz.Kudums, E.Siliņa, G.Rusiņš, V.Valainis, Dz.Rasnačs, K.Seržants, I.Jurševska, I.Grigule, A.Buiķis, I.Bišofa, I.Pimenovs, I.Līdaka, J.Lāčplēsis, J.Dūklavs, R.Eigims, J.Ozoliņš

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti