Rīgas Katoļu ģimnāzija viesojas Krievijā un Itālijā

Lai arī ceļā uz Krievijas kultūras pērli Sanktpēterburgu un atpakaļ bija jāpavada vairākas stundas skolas dzeltenajā autobusiņā, šķiet, ka ceļotājiem šis laiks bija piepildīts un arī uz mājām visi devās jaunu iespaidu pārbagāti. Mūsējos patīkami pārsteidza tas, ka sadraudzības skolā latvieši tika dēvēti par „mūsu draugiem”.
Skola „ROST” ir neliela, tajā nav pat 100 skolēnu, bet, pēc mūsu skolēnu stāstīta, gan skolotāji, gan skolēni tur ir atsaucīgi un pieklājīgi. Mūsu skolas skolniecēm ceļojuma laikā bija iespēja piedalīties dažās mācību stundās, bet RKĢ skolotāji ne tikai novēroja mācību stundas, bet arī paši novadīja ticības mācību (sk. Diāna Mekša), nodarbību par latviešu ornamentiem (māsa Meinarda), kā arī pastāstīja par izglītības sistēmu Latvijā (sk. Andis Groza) un par kopīgo un atšķirīgo starp katoļiem un pareizticīgajiem (priesteris Pēteris).
Patīkamas atmiņas un jaunas iedvesmas ir atvestas ne tikai no skolas “ROST”, bet arī no Sanktpēterburgas pilsētas, jo latviešiem bija sagatavota iespēja noskatīties Gogoļa izrādi “Revidents” Aleksandrijas teātrī, aplūkot ievērojamus mākslas darbus Ermitāžā, turklāt kādu vakaru tēvs Mihails latviešiem piedāvāja ekskluzīvu iespēju – viņš Ņevas krastā, Dekabristu laukumā lasīja A. Puškina dzeju.
Otrajā braucienā, kurš norisinājās aprīļa vidū, devās RKĢ jaunākie skolēni. Itālijas pilsētā Adro viņus sagaidīja labs laiks un itāļu draugi, kurus daudzi mūsējie iepazina aizvadītā gada pavasarī, kad Madonna della Neve 4. klases skolēni viesojās Rīgā. Itālijā pavadītās trīs dienas paskrēja kā vēja spārniem, jo aktivitāšu bija daudz – Venēcijas apciemojums, došanās uz vietējo dabas rezervātu, dalība mācību stundās, leļļu teātra izrādes prezentācija projekta ietvaros.
Ekskursiju laikā mūsu skolēni iepazina vietējo dabu, arhitektūru, kultūru, bet mācību stundās nedaudz it kā no malas varēja pavērot, kā ir būt skolēnam un skolotājam. Daudzi pēc tam teica, ka itāļi stundās viņiem esot šķituši radošāki un mierīgāki. Mūsu 2. – 5. klašu skolēni piedalījās arī mūzikas stundā, kuras laikā atraktīvu skolotāju pavadībā apguva ritmu. Vienā no vakariem Rīgas skolēnus izklaidēja skolotājs Antonio, kurš Adro skolā vada leļļu teātra pulciņu. Viņa vadībā no it kā tik ikdienišķa izejmateriāla kā zeķe bērni izveidoja krāsainas lelles.
Protams, ka viens no svarīgākajiem brīžiem bija projekta ietvaros sagatavoto teātra izrāžu prezentācija. Itāļi demonstrēja latviešu pasaku, bet latvieši – itāļu. Atvadu vakarā spēles vadīja Matteo, kurš Rīgā viesojās aizvadītā gada vasarā jauniešu apmaiņas projektā “Agape”, kas norisinājās RKĢ teritorijā.
Šajās dienās skolēni un skolotājas jutās ļoti lutināti, jo bija sagatavota ne tikai aizraujoša programma, bet bija iespēja nogaršot arī īstus itāļu ēdienus, kurus rīdziniekiem gatavoja Adro skolas skolēnu mammas.
Šie bija pirmie lielākie izbraucieni uz RKĢ sadraudzības skolām, kuros piedalījās arī skolēni. Plānots, ka jūnijā 10. klases skolēni, kas mācās itāļu valodu, arī varēs doties uz Adro, lai piedalītos bērnu nometnes organizēšanā, bet jūnija beigās vēl daži vidusskolēni dosies uz Sv. Ursulas skolu Vācijā, Geisenheimā. Šie ceļojumi ir ne tikai iespēja apskatīt un ieraudzīt jaunas vietas, bet arī paplašina skolēnu horizontus, palīdz pieņemt un cienīt to, kas neatbilst mūsu ierastajiem priekšstatiem, kā arī veidot draudzību ar cittautiešiem, iepazīstot viņu kultūru.
 LRKB IC, foto no RKĢ arhīva

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti