Rīt Lielā Talka. Piedalāmies arī mēs!

27. aprīlī visos Latvijas novados notiks Lielā Talka, kurā aicināts iesaistīties ikviens iedzīvotājs. Arī Rīgas arhibīskaps-metropolīts Zbigņevs Stankevičs piedalīsies talkā: „Vēlējos atbalstīt Lielo Talku, tāpēc pieteicos pie organizatoriem. No piedāvātajām vietām izvēlējos talku, kurā tiks sakopti Daugavas krastmala Ķengaraga rajonā. Vēlos, lai Daugavas krasts būtu tīrs.” Kopā ar viņu uz šo talkas vietu dosies arī Betlēmes žēlsirdības mājas iemītnieki un Rīgas Sv. Jēkaba katedrāles jaunieši.

Savukārt Rīgas Sv. Alberta draudze Lielajā Talkā piedalīsies, aicinot sakopšanas darbus veikt baznīcas teritorijā. Plānoto darbu sarakstā minēta lapu grābšana dārzā ap baznīcu, atbrīvošanās no veciem krāmiem, kas paslēpušies dažādos nostūros, baznīcas iekšpuses uzkopšana, kā arī savstarpējo attiecību veidošana, dzerot tēju un ēdot našķus. Talkot savas baznīcas pagalmā plāno arī Rīgas Kristus Karaļa draudzes locekļi. Draudzes mājas lapā var lasīt: „Beidzot arī mūsu draudzes pagalmā nokusis sniegs! (..) Sākam 10.00, līdzi jāņem darba rīki.”

Talkas rīkos draudzes arī ārpus Rīgas. Piemēram, Jēkabpils katoļu draudze, kas ir pieteikusi talku ap baznīcu, kā arī līdzās esošajā draudzei piederošajā zemes gabalā. Draudzes prāvests priesteris Viktors Siļčonoks saka, ka talku sāks ar lūgšanu. Būs jāgrābj lapas, jāapzāģē krūmi un noslēgumā būs arī sadraudzība pie tējas. Lai gan talkas Jēkabpils baznīcas teritorijā ir daudzkārt notikušas, pirmo reizi draudze to darīs Lielās Talkas ietvaros.
Mazliet citādākā veidā Lielajā Talkā piedalīsies jaunieši, kas būs ieradušies uz kopienas „Chemin Neuf” rīkoto jauniešu nedēļas nogali Liepājas karaostā. Pasākuma ietvaros viņi dosies pārgājienā gar jūru un lasīs ceļā pamanītos atkritumus. Šī talkošanas vieta gan nav oficiāli piereģistrēta.
Pirms mēneša Lielās talkas koordinatoru tikšanās pasākumā Rīgas arhibīskaps-metropolīts Z. Stankevičs teica, ka Latvijas garīgajai atdzimšanai ir trīs galvenās dimensijas, kas ir cieši saistītas arī ar Lielās Talkas būtību – apkārtējās vides, dvēseliskā un garīgā dimensija. Lielā Talka ir viens no veidiem, kas palīdz cilvēkam atbrīvoties no patēriņa sabiedrības slazdiem. Piedaloties talkā un sakārtojot vidi sev apkārt, cilvēks sniedz daļu no sevis.
Tie, kas vēlas rīt, 27. aprīlī, piedalīties Lielajā Talkā, bet nezina, kur un kā to darīt, aicināti ielūkoties mājas lapā www.talkas.lv.
LRKB IC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti