RARZI studiju programmas akreditētas uz nākamajiem sešiem gadiem

Šā gada maijā Izglītības un zinātnes ministrijas Studiju akreditācijas komisija, izskatot Rīgas Augstākā reliģijas zinātņu institūta (RARZI) iesniegumu, pieņēma lēmumu uz sešiem nākamajiem gadiem akreditēt RARZI studiju virzienu „Reliģija un teoloģija”, kurā RARZI īsteno trīs studiju programmas.
RARZI direktora p.i. Aleksandrs Stepanovs pēc komisijas lēmuma norāda, ka viņam ir liels gandarījums, ka ieguldītais darbs sasniedza mērķi: „Studenti tagad var droši studēt, saņemot valsts atzītus diplomus un kvalitatīvu izglītību. Jau līdz šim studiju virziens bija akreditēts, bet katrus sešus gadus akreditācija jāveic no jauna.” Runājot par RARZI piedāvājumu, priesteris A. Stepanovs skaidro: „Mūsu programmām ir sava niša – piedāvājam uz katolisko Tradīciju balstītu izglītību. Akreditācijā izvērtē programmas, mācībspēkus, pasniegšanas metodes, tehnisko bāzi. Ja programmas akreditētas, tad tas liecina, ka valsts saka – šī augstskola dod kvalitatīvu izglītību,kas atbilst vispārējiem standartiem. Augstskolā notiek arī garīga sadraudzība un katra iekšējs ceļš, kurš sākumā studentus ir atvedis uz RARZI. Institūtā ir īpaša vide, lai tālāk attīstītu ticības ceļu.”
Studiju virzienā „Reliģija un teoloģija” RARZI īsteno:
1) Akadēmiskās augstākās izglītības bakalaura studiju programmu „Reliģija”, kurā studenti iegūst humanitāro zinātņu bakalauru reliģijā,
2) Profesionālās augstākās izglītības maģistra studiju programmu “Reliģija”, kurā studenti iegūst maģistra profesionālo grādu reliģijā un filozofijas, ētikas un kristīgās mācības skolotāja profesionālo kvalifikāciju,
3) Profesionālās augstākās izglītības maģistra studiju programmu “Reliģija”, kurā studenti iegūst maģistra profesionālo grādu reliģijā un pastorālā konsultanta profesionālo kvalifikāciju.
LRKB IC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti