Aicina bērnus piedalīties zīmējumu konkursā „Par dzīvību”

Portāls “Apriņķis.lv” un Krīzes grūtniecības centrs aicina bērnus veidot apsveikumus jaundzimušajiem.

Lai mazinātu latviešu izmiršanas draudus, ne mazāk kā materiāls atbalsts ģimenēm vajadzīga arī labvēlīga sabiedriskā doma. Mācīties katru bērnu uztvert nevis kā apgrūtinājumu, bet lielu dāvanu. Varbūt tieši tas bērniņš, kura pieteikšanās pasaulē viņa mātei šķiet kā kārtējais dzīves pārbaudījums, vēlāk būs viņas vislielākais lepnums un prieks. Varbūt glābējsilītē atrasts bērns, mīlošu audžuvecāku uzaudzināts, reiz būs viens no spējīgākajiem mūsu valsts cilvēkiem. Varbūt tieši tas bērniņš, kuram ir kāds fizisks trūkums, liks pasaulei aizturēt elpu ar savām spējām un talantiem zinātnē un mākslā.

Mācīties mēs sākam no mazotnes, tāpēc interneta portāls “Apriņķis.lv” un Krīzes grūtniecības centrs aicina bērnus no visas Latvijas līdz 5. septembrim piedalīties konkursā un sūtīt zīmējumus, kas noformēti kā apsveikumi tikko pasaulē nākušam mazulim un viņa ģimenei: lapas vienā pusē – zīmējums, iekšpusē – vēlējums mazulim vai viņa vecākiem. Katrs darbs patiesi arī uzrunās kādu ģimeni gluži personiski, jo pēc izstādes darbi ceļos uz P. Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Jaundzimušo nodaļu, kur tos nodos māmiņām un tētiem. Ja zīmējumu būs ļoti daudz, tos vedīs arī uz Dzemdību namu Rīgā un citām ārstniecības iestādēm, kurās ir dzemdību nodaļas.

Konkursa dalībnieki var būt ikviens pirmsskolas izglītības, vispārizglītojošās un speciālās izglītības iestādes skolēns un atbilstoša vecuma bērns. Katrs var iesniegt vienu vai vairākus darbus. Darba izpildīšanas tehnika nav ierobežota, tikai darbiem, kuri nav izpildīti uz papīra vai izpildīti pēc oriģinālas tehnikas, jābūt piemērotiem izkāršanai izstādē. Pie darba jānorāda vārds, uzvārds, kontaktinformācija, skola un klase.
Novēlējumu bērni var rakstīt kopā ar vecākiem, bet darbus mākslinieki Aija Zariņa, Kristaps Zariņš, Aigars Bikšus un kuplas ģimenes māmiņa Una Gavare vērtēs divās autoru kategorijās – pirmsskolas un pamatskolas vecuma grupās. Darbus vērtēs pēc diviem kritērijiem: 1) doma vai problēma, kas ar šo darbu tiek izteikta; 2) darba oriģinalitāte, radošums.
Konkursa galvenā balva abās kategorijās ir brauciens ģimenei uz Ungāriju.
Zīmējumus konkursa rīkotāji aicina sūtīt pa pastu vai iesniegt personiski portāla “Apriņķis.lv” redakcijā (Lāčplēša ielā 24 Rīgā, LV-1011) vai Krīzes grūtniecības centrā (Tērbatas ielā 38-4 Rīgā, LV-1011, vai filiālēs novados).
Zīmējumu izstādes atklāšanu 9. septembrī Saeimā vadīs parlamenta priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa, norisē piedalīsies arī Ungārijas vēstniecības pārstāvis. Tālāk izstāde ceļos pa pašvaldībām un citām iestādēm, kas būs izteikušas vēlmi izvietot izstādi sev pieejamās telpās. Pirmā ceļojošā izstāde tiks eksponēta Garkalnes kultūras namā.
Kontaktinformācija: info@pardzivibu.lv, tālrunis 26773899, kontaktpersona Jana Babre-Laime.
LRKB IC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti