Svētdien Eiropas Savienībā, arī Latvijā, notiks pasākumi dabīgas ģimenes atbalstam

Solidarizējoties ar citām Eiropas valstīm, kurās svētdien, 2. februārī, notiks pasākumi, lai iestātos par dabīgas ģimenes tiesībām, arī Latvijas iedzīvotāji tiek aicināti iesaistīties zibakcijā “Par dabīgu ģimeni”, kā arī sūtīt vēstules Eiropas Parlamenta prezidentam un deputātiem no Latvijas. Akcija Latvijā un pasākumi citās Eiropas Savienības valstīs notiks, lai paustu protestu pret Eiropas Parlamenta deputātes Ulrikes Lunacekas sagatavoto rezolūcijas projektu “Eiropas Savienības ceļvedis homofobijas un ar dzimumorientāciju un dzimumidentitāti saistītas diskriminācijas apkarošanai”, par kuru balsojums Eiropas Parlamentā notiks otrdien, 4. februārī.

Dokumenta projektā tiek izteikts nosodījums ar dzimumorientāciju un dzimumidentitāti saistītai diskriminācijai un “pausta dziļa nožēla par to, ka Eiropas Savienība ne vienmēr pilnībā aizstāv LGBTI (lesbiešu, geju, biseksuāļu, transpersonu un interseksuāļu) pamattiesības”. Tāpat ceļvedī pausts, ka pašreiz Eiropas Savienībā trūkst LGBTI pamattiesību aizsardzības visaptverošas politikas.

Šī rezolūcijas projekta pieņemšanas gadījumā Eiropas Parlaments ieteiks Eiropas Komisijai izstrādāt vadlīnijas, lai nodrošinātu, ka ES dalībvalstīs tiek respektētas visas ģimeņu formas, tai skaitā viendzimuma laulības, tiek atzīti citās Eiropas valstīs reģistrēti partnerattiecību un laulību dokumenti. Viens no rezolūcijas punktiem paredz, ka dalībvalstīm jāiesaka ieviest vai pārskatīt likumos noteiktās dzimuma (gender) atzīšanas procedūras tā, lai pilnībā tiktu respektētas transseksuālu cilvēku tiesības. Dokumentā dalībvalstīm tāpat tiks rekomendēts nodrošināt vārda un pulcēšanās brīvību, kas īpaši attiecas uz praida gājieniem, kā arī vairākos punktos uzsvērts, ka tiesībsargājošām institūcijām būtu jāuzliek sods par “naida runu” attiecībā pret LGBTI.
ANO vispārējā cilvēktiesību deklarācijā teikts, ka ikvienam cilvēkam tiek garantēta ticības un vārda brīvība, arī tiesības izpaust savu pārliecību praksē, bet rezolūcija savā būtībā paredz vārda brīvības ierobežojumus, uzskata biedrības “Asociācija ģimene” valdes priekšsēdētāja Ilona Bremze.
Lai paustu savu nostāju, I. Bremze aicina iesaistīties zibakcijā “Par dabīgu ģimeni”, kuras laikā tās dalībnieki aicināti ierasties ar vienu uzraksta “PAR DABĪGU ĢIMENI” burtu stacijās, laukumos, citās plaši apmeklētās vietās. Katrā akcijā ir nepieciešami 15 dalībnieki, kuri sākumā pārvietojas haotiski, bet pēc mirkļa sastājas vienā rindā, izveidojot uzrakstu. Uzraksts jātur dažas minūtes, bet pēc tam zibakcijas dalībnieki izklīst. I. Bremze pastāstīja, ka jau tagad zināms, ka zibakcija notiks Ogrē, Valmierā, Talsos un Rīgā, Doma laukumā. Viņa uzsver, ka tai jābūt miermīlīgai akcijai, kurā tās dalībnieki nes pozitīvu vēstījumu, tas ir, nostāju, ka esam par dabīgu ģimeni. Ikviens var organizēt akciju arī citās vietās, par to informējot I. Bremzi pa tālruni 20034429.

Tāpat Latvijas iedzīvotāji 2. februārī var sūtīt e-pastus gan Eiropas Parlamenta prezidentam Martinam Šulcam, gan Latvijas deputātiem, aicinot balsot pret Lunacekas rezolūciju. Arī šīs akcijas mērķis ir likt deputātiem saprast, ka sabiedrība seko procesiem, kas notiek Eiropas Parlamentā, un ir gatava paust savu nostāju. Deputātu e-pasta adreses, kā arī sagatavotais teksta variants angļu un latviešu valodā atrodams “Asociācijas ģimene” mājaslapā: http://www.asociacijagimene.lv/aktuali

LRKB IC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti