“Caritas” seminārā par krīzes situācijām ģimenēs un palīdzību atkarīgajiem

Aukstais laiks un sestdienas rīts nebija šķērslis, lai “Caritas Latvija” brīvprātīgie un citi interesenti 25. janvārī pulcētos uz brīvprātīgo tālākizglītības semināru Rīgā, Klostera ielā 4. Atklājot semināru, priesteris Andžejs Keziks norādīja uz žēlsirdības darbu nozīmi ikviena kristieša dzīvē un dalījās pieredzē par tuvākmīlestības darbu daudzveidīgajām izpausmēm, kalpojot draudzēs Alūksnē, Jūrmalā un Rīgā. Pēc tam par iesākto kalpojumu cilvēkiem ar īpašām vajadzībām Rīgas Sv. Marijas Magdalēnas draudzē liecināja Irēna Pujate.

Semināra pirmajā daļā klīniskā psiholoģe Indra Krūmiņa stāstīja par krīzes situāciju atpazīšanu ģimenēs, īpaši pievēršot uzmanību krīzes ietekmei uz bērniem. Brīvprātīgajiem bija iespēja iepazīties ar dažādiem krīzes veidiem un krīzes posmiem, kā arī pašiem, darbojoties mazajās grupiņās, izvērtēt dažādas krīzes situācijas, kurās iesaistīti bērni.

Savukārt semināra otrajā daļā brīvprātīgie varēja vairāk uzzināt par atkarībām un līdzatkarībām. Psihoterapeite Aelita Vagale pastāstīja par atkarību psiholoģiskajiem un fiziskajiem faktoriem, kā arī par atkarīgā un līdzatkarīgā noliegumu situācijas objektīvai pieņemšanai un tās risināšanai. Klātesošie aktīvi iesaistījās lomu spēlēs, tādējādi iepazīstoties ar veidiem, kā praktiski palīdzēt atkarībā nonākušajiem, motivējot viņus pārtraukt atkarību un nepieciešamības gadījumā uzsākt ārstēšanos. Brīvprātīgajiem bija iespēja saņemt praktiskus padomus, piemēram, kā nekļūt par līdzatkarīgo vai arī kā no atkarībām pasargāt pusaudžus. Tāpat arī bija iespēja iegūt praktisku informāciju par Minesotas programmu un iestādēm, kuras to piedāvā.

Kopumā seminārs sniedza ne tikai vērtīgas un noderīgas zināšanas brīvprātīgo ikdienas kalpošanas darbiem, bet arī no jauna atgādināja, ka ikviena krīze un atkarība ir pārvarama, ja cietušais iepazīst patiesas kristīgās mīlestības kalpojumu, saņemot līdzcilvēku iejūtību un atbalstu.

Sandra Novika, “Caritas Latvija”

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti