Mīlestība ir kā rožu dārzs – ja par to nerūpējas ik dienu, saaugs ērkšķi vien

Šajās gavēņa laika atvēlētajās dienās, kuras piepilda klusums, atteikšanās no steigas ikdienas dzīvē, aicinājums ieskatīties sevī, izvērtēt un labot savas nepilnības, ikvienam laulātajam pārim tika dota iespēja pilnveidot savu laulības dzīvi. No 4. – 6. aprīlim ģimeņu apvienība „Laulāto Tikšanās”, kas Latvijā darbojas vairāk nekā 20 gadus, Jelgavas diecēzē, Bruknas muižā organizēja nedēļas nogales rekolekcijas laulātajiem pāriem.
Rekolekciju mērķis bija palīdzēt vīram un sievai satikties dialogā un caur to bagātināt savstarpējās attiecības. Lielākais dalībnieku skaits bija no Jelgavas, viens pāris no Līvbērzes, kā arī bija patīkami sastapt laulātos no Siguldas, Valmieras un Rīgas. Ņemot vērā šo rekolekciju specifiku, uzaicināto skaits ir ierobežots. Šoreiz piedalījās 8 pāri. Jāteic, ka rekolekcijās var piedalīties laulātie ar dažādu laulības stāžu un konfesionālo piederību: gan tie, kas dzīvo saskanīgā laulībā un vēlas padziļināt savas attiecības, gan tie, kas pārdzīvo laulības krīzi vai atrodas uz šķiršanās sliekšņa, kā arī laulātie, kuriem pēc vairāku gadu nošķirtības ir nodoms atkal sanākt kopā.
Četri animatoru pāri jeb vadītāji rekolekciju laikā nesavtīgi dalījās ar savu laulības dzīves pieredzi un dialoga lomu tajā. To novērtēja arī rekolekciju dalībnieki, piemēram, Marija un Guntis saka: “Paldies par rekolekcijām un godīgajām liecībām.” Dalībniekiem īpaši svarīga bija atziņa, ka tieši Dievs ar savu klātbūtni, pieaicināts laulāto dialogā, spēj vīra un sievas saskanīgās attiecības padziļināt, ievainotās dziedināt un darīt laimīgu un pilnvērtīgu ikvienu laulības dzīvi.
Būtisks nosacījums laulāto pāru nedēļas nogales rekolekcijām ir garīgā vadītāja klātbūtne. Šoreiz šo kalpošanas pienākumu veica Jelgavas Bezvainīgās Jaunavas Marijas katedrāles vikārs priesteris Jurijs Gorbačevskis, kurš šo draudzi par savējo sauc jau gandrīz divus gadus un ir iemantojis draudzes locekļu uzticību. Tāpēc arī priestera Jurija ieteikumam apmeklēt “Laulāto tikšanās” rekolekcijas atsaucās draudzes locekļi. Garīgais vadītājs bija patiess piemērs tam, kā veidot brīvas, nepiespiestas attiecības ar Debesu Tēvu, kā ļauties Viņa mīlestībai, kā dzīvot vienotībā ar Jēzu. Visu dalībnieku savstarpējās attiecības bagātināja priestera Jurija dzīvesprieks, atvērtība un humora izjūta. Parādot priesterisko vienotību, kā garīgie vadītāji pievienojās arī tuvējo draudžu prāvesti – priesteris Arnis Vizbelis no Iecavas draudzes un Bauskas dekanāta dekāns monsiņjors Jānis Zviedrāns.
Nedēļas nogale no piektdienas pēcpusdienas līdz svētdienas pusdienlaikam tika izdzīvota Dieva mīlestības klātbūtnes gaisotnē. Patīkami bija manīt pozitīvās pārmaiņas gan laulāto pāru savstarpējās attiecībās, gan viens otram veltītajos acu skatos. “Šeit pavadītais laiks deva cerību un pārliecību, ka mēs viens otram esam radīti,” par rekolekcijās pavadīto laiku sacīja Vilis un Daiga, bet Andris un Ramona uzsvēra: “Piedzīvojām īstu, patiesu garīgās mājas tīrīšanu.”
“Laulāto Tikšanās” šādas rekolekcijas organizē vairākas reizes gadā. Mīļi gaidīsim laulātos pārus uz tuvākajām rekolekcijām Kuldīgā, kas notiks no 16. līdz 18. maijam. Sīkāka informācija pie Ērika un Ivondas Vilsoniem pa tālruni 29443791 vai www.laulatiem.lv.

Ziedonis un Diāna Petrovski, “Laulāto Tikšanās” animatori

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti