Pārtikas Veterinārā dienesta ieteikumi: kā svētceļot uz Aglonu, neizplatot Āfrikas cūku mēri

Tuvojas svētceļojumu laiks. Tā kā vairākos Latgales novados ir izsludināta ārkārtējā situācija saistībā ar Āfrikas cūku mēri (ĀCM) un klasisko cūku mēri (KCM), tad Pārtikas Veterinārais dienests aicina svētceļniekus, dodoties uz Aglonu, svētceļojuma un svētku laikā, rūpīgi ievērot šos ieteikumus:
– Svētceļojuma laikā neizvēlieties nakšņošanai mājas, kuras atrodas izsludinātajā ārkārtējās situācijas teritorijā, ja tajās tiek turētas cūkas. Ja no tā nav iespējams izvairīties, nedrīkst iet pie tām cūkām to novietnē!
– Neatstājiet pārtikas produktu (līdzpaņemto sviestmaižu un citu ēdienu) atkritumus ceļmalās vai atpūtas vietās, izmantojiet tam tikai apdzīvotās vietās paredzētos konteinerus!
– Pēc pastaigas vai iešanas caur mežu, sevišķi karantīnas teritorijā, iespēju robežās notīriet vai noskalojiet apavus!
– Esot karantīnas teritorijā, neizvediet vai neiznesiet no tās cūkgaļu un cūkgaļas izstrādājumus!
– Iegādājieties gaļu un gaļas produktus tikai legālās tirdzniecības vietās!
– Ja iedzīvotāji Jūs uzcienā, izlietojiet piedāvāto cienastu un nenesiet to tālāk!
– Iegādāto pārtiku, sevišķi cūkgaļu vai cūkgaļas izstrādājumus, izlietojiet vienā ēdienreizē!
– Svētku norises laikā tirdzniecības vai sabiedriskās ēdināšanas vietās neiegādājieties cūkgaļu vai cūkgaļas produktus promvešanai! Tā Jūs varat izplatīt ĀCM un KCM!
– Ja svētceļojuma laikā redzat mežā, pie mājām vai citur beigtu meža cūku, ziņojiet par to, zvanot uz Pārtikas veterinārā dienesta „karsto telefonu” – 20260400.

ĀCM un KCM nav bīstamas cilvēkiem, bet ir ļoti bīstamas mājas un meža cūkām. Cilvēks var pārnest slimību ierosinātājus ar pārtiku, apģērbu, apaviem un sadzīves priekšmetiem.

ĀCM izsludinātā ārkārtējās situācijas teritorija – Daugavpils novada Ambeļu pagasts, Biķernieku pagasts, Demenes pagasts, Dubnas pagasts, Laucesas pagasts, Maļinovas pagasts, Naujenes pagasts, Salienas pagasts, Skrudalienas pagasts, Tabores pagasts, Vecsalienas pagasts un Višķu pagasts; Aglonas novads; Krāslavas novads; Dagdas novads; Zilupes novads; Rēzeknes novada Kaunatas pagasts, Mākoņkalna pagasts un Pušas pagasts; Ludzas novada Brigu pagasts, Isnaudas pagasts, Istras pagasts, Nirzas pagasts, Ņukšu pagasts, Pildas pagasts un Rundēnu pagasts un Ciblas novads.

ĀCM un KCM karantīnas teritorija – Krāslavas novada Robežnieku, Indras, Piedrujas, Kalniešu, Skaistas un Kaplavas pagasts; Dagdas novada Asūnes, Dagdas, Konstantinovas, Svariņu, Bērziņu, Ķepovas, Ezernieku, Andzeļu un daļa no Andrupenes pagasta, Dagdas pilsēta.

LRKB IC un Pārtikas Veterinārais dienests

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti