Latvijas bīskapi Aglonā reģistrējas Jauniešu dienām Aizkrauklē

Šodien pēc svētceļnieku Svētās Mises Latvijas bīskapi devās uz Latvijas Jauniešu dienu 2015 telti, kur reģistrējās gaidāmajām Jauniešu dienām, kas no 18. līdz 20. septembrim notiks Aizkrauklē. Jauniešu dienu devīze šogad ir „Svētīgi ir sirdsšķīstie, jo viņi Dievu redzēs” (Mt 5,8).

Vidzemes katoļu jauniešu centrs vēl līdz 15. augustam Aglonā īpašajā Jauniešu dienu teltī aicina izmantot iespēju reģistrēties Jauniešu dienām pa 15 eiro. Pēc tam reģistrācijas maksa būs 20 eiro, bet pasākuma dienā – 25 eiro. Teltī visas dienas garumā muzicē jaunieši no draudzēm un kopienām, kā arī tiek sniegta praktiska informācija par rudenī gaidāmo pasākumu. Tāpat svētku laikā var pieteikties par Jauniešu dienu brīvprātīgo un reģistrēties brīvprātīgo sagatavošanas nometnei 19. – 23. augustā.

Pēc septiņu gadu pārtraukuma tās būs piektās Latvijas Jauniešu dienas. Pirmās Jauniešu dienas Latvijā notika Aglonā 2001. gadā, pēc tam katoļu jaunieši no visas Latvijas pulcējās Madonā un vēl divas reizes Aglonā. Taču pēdējo septiņu gadu laikā visas Latvijas mērogā pasākums netika rīkots, jo jaunieši devās uz Pasaules jauniešu dienām, turpretī citus gadus notika mazāka mēroga jauniešu dienas Latvijas diecēzēs.

Jauniešu dienu laikā Aizkrauklē būs iespēja piedalīties kopīgās lūgšanās un dievkalpojumos, notiks dažādas lekcijās un darba grupas.

Sestdienas vakarā norisināsies Jauniešu dienu koncerts, kurā piedalīsies pašmāju mūziķi, piemēram, „Dabasu durovys”, Valdis Indrišonoks, Rīgas gospeļkoris un citi. Taču koncerta īpašais viesis būs Padijs Kellijs no kādreiz populārās grupas „The Kelly Family”. Pēc mūziķa karjeras pamešanas sešus gadus viņš pavadīja svētā Jāņa brāļu kopienā ar nodomu salikt mūža solījumus, taču īsi pirms tiem saprata, ka vēlas Dievam kalpot un sludināt ar mūzikas starpniecību.

Pieteikties Jauniešu dienām varēs arī pēc 15. augusta. To var izdarīt mājaslapā www.jdaizkraukle2015.lv.

LRKB IC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti