Lai tumšā gada nogale kļūtu gaišāka…

Jau novembra vidū Iļģuciema sieviešu cietumā sākās gatavošanās Adventa un Ziemassvētku laikam. Projekts „Notiesāto sieviešu psiholoģiskās spriedzes mazināšana un garīgā rehabilitācija Adventa laikā un Ziemassvētkos cietuma apstākļos” tiek īstenots ar mērķi, lai padarītu gada skaistāko laiku gaišāku arī cietumā. Projekta oficiālais sākums bija 29. novembrī, kad cietumā viesojās “Retro Foto”, piedāvājot dāmām ietērpties krāšņos tērpos, nofotografēties, lai vēlāk  foto varētu nosūtīt tuviniekiem.

Taču jau no novembra vidus cietuma Mātes un bērna nodaļu apmeklē māksliniece Magone Boleiko. Kopā ar cietuma darbiniekiem un bērnu mammām viņa pārrunāja iespējas padarīt krāšņāku šīs cietuma nodaļas kāpņu telpu, kas ir pavisam pelēka, bez jebkādām aplikācijām un rotājumiem. Māksliniece pati veica pirmos sienas gruntēšanas darbus un ieskicēja uz sienas augu un dzīvnieku veidolus. Bet dažas māmiņas pavisam drosmīgi apņēmušās veikt zīmējuma krāsošanas darbus. Smalks un ļoti atbildīgs ir šīs darbs. Māksliniece pamāca: „Otu nespiediet, bet glāstiet ar to.” Mammu darbu cītīgi vēro viņu mazuļi. Iesākumā dažas mammas iebilda pret to, ka bērniem tiek mācīts zīmēt uz sienām, taču tā ir arī iespēja bērniem mācīt, ko un kad drīkst vai nedrīkst.

Plānots, ka gleznojumi tiks pabeigti līdz 20. decembrim, kad cietuma klubā notiks Lienes Šomases bērnu un jauniešu studijas Ziemassvētku koncerts. Pēc koncerta viesi apmeklēs arī Mātes un bērnu nodaļu, tur sniegs nelielu koncertu un apmainīsies Ziemassvētku pārdomām pie sadraudzības tējas galda.

Mātes un bērnu nodaļā Ziemassvētku noskaņu ienesīs arī arhibīskapa metropolīta Zbigņeva Stankeviča tradicionālais ikgadējais apciemojums 25. decembrī, kad bērni saņems dāvanas, saldumus, augļus. Pēc tam arhibīskaps dosies uz cietuma klubu, kur notiks Ziemassvētku dievkalpojums. Tajā muzicēs Svētā Jāzepa Betānijas dominikāņu sieviešu klostera bērnu un jauniešu draudzes vokāli instrumentālais ansamblis.

Projektu „Notiesāto sieviešu psiholoģiskās spriedzes mazināšana un garīgā rehabilitācija Adventa laikā un Ziemassvētkos cietuma apstākļos” organizē biedrība „Iļģuciema sievietes” organizētais, to atbalsta Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.

Biedrības „Iļģuciema sievietes” valdes priekšsēdētāja un projekta vadītāja Daina Strelēvica

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti